DOLAR 32,7878 % 1.53
EURO 35,1602 % 0.53
STERLIN 41,6058 % 0.85
FRANG 36,8443 % 1.98
ALTIN 2.457,99 % 2,80
BITCOIN 66.028,37 -1.201

Öztürk Yılmaz yeni parti kuruyor!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Öztürk Yılmaz yeni parti kuruyor!

CHP’den ‘Ezan Türkçe okunsun’ sözleri yüzünden ihraç edilen bağımsız Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, yeni parti kuracağını açıkladı.

CHP’den ihraç edilen Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, daha merkezde, koşulsuz parti içi demokrasiyi esas alan, milli bir oluşumu hayata geçirmeyi planladıklarını söyledi.

 Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz “Milletin karşına çıktığımızda herkes bizim farkımızı anlayacak. Geniş bir çalışma ekibimiz var. Bütün kesimlerden insanlar var aramızda. Her türlü insanın kendini kolayca ifade edebileceği merkez bir yapı inşa ediyoruz. Partilerdeki genel başkan sultasını kıracağız. Mevcut partilerin hepsi bir birinin kopyası. Bu konudaki çalışmalarımızı görünce demokrat düşünen insanlar bize hak verecektir” dedi.

Öztürk Yılmaz, ‘Ezan Türkçe okusun ben anlayayım. Kuran okunsun. Benim dilim her tarafta konuşulsun’ sözleri sonrası büyük tepki çekmiş ve CHP’den ihraç edilmişti. İhraç sonrasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na sert eleştirilerde bulunan Yılmaz, Kılıçdaroğlu’nu “diktatör” olarak tanımlamıştı. Öztürk Yılmaz Ardahan Milletvekili olmasına rağmen, Ardahan’a olan ilgisizliği yüzünden Ardahanlı vatandaşlardan olumsuz tepkiler alıyor.

YORUM YAP