DOLAR 32,2053 % -0.22
EURO 35,1156 % -0.22
STERLIN 41,0337 % -0.05
FRANG 35,4067 % -0.62
ALTIN 2.500,70 % 1,40
BITCOIN 66.970,00 0.306

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ataşehirdeydi

Yayınlanma Tarihi : Google News
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ataşehirdeydi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Ataşehir’de partisinin demokrasi çadırını ziyaret edip vatandaşlara Ekrem İmamoğlu’na destek için seslendi.

Akşener, Ataşehir Prestij Caddesindeki konuşmasına İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, İYİ Parti Mersin Milletvekili İbrahim Özdemir, İYİ Parti Ataşehir İlçe Başkanı Halil İbrahim Özdemir, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak ve çok sayıda partili katıldı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ataşehir Prestij Caddesindeki konuşması sonrası gerginlik yaşandı. Prestij Caddesinde Ak Parti, CHP, İYİ Parti ve MHP seçim büroları yan yana bulunuyor. Miting sonrası bazı partilerin sözlü sataşması kavgaya dönüştü. Polisin müdahalesi sonrası ortalık sakinleşti.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ataşehir’de yaptığı yaptığı konuşmada “Millet ittifakı adayı Ekrem İmamoğlu’na oy istemek amaçlı İstanbul’un 39 ilçesinde program yapılıyor. Esnaflarımızla, gençlerimizle, kadınlarımızla bir araya geliyoruz. Sokaklarda gezip oy istiyoruz böylede bazen 39 ilçemizde il başkanlığımızın kurduğu demokrasi çadırlarımızı ziyaret ediyoruz. Kalabalık bir topluluk varsa üç beş kelam ediyoruz. Yani çabamız 23 Haziran akşamı İstanbul’da Sayın Ekrem İmamoğlu’nu yeniden ve tekrar belediye başkanı seçmektir, seçtirmektir Ataşehir’de yaşayan herkesi, bütün siyasi ilçe parti başkanlarını hiç birini ayırmadan kutluyorum, teşekkür ederim. Çünkü şöyle bir şey görmüştüm. Şu an 18 ilçenin gezisini tamamlıyorum. Genel olarak esnafımızla el sıkıştığımız zaman müşteri varsa ben sadece Sayın İmamoğlu’na oy istiyorum fikirlerini sormuyorum. Müşteri yoksa o zaman fikirlerini de soruyorum. Burada İlginç bir şey oldu. O da Ataşehir’e özgü. Esnaflarımız çok rahat bir biçimde Sayın İmamoğlu’na oyunu vereceklerini ifade ettiler ama aynı şekilde Sayın Binali Yıldırım ’ada oy vereceğini söyleyen arkadaşlarımız çok nazik ve düzgün bir şekilde bu beyanları yaptılar. Her iki taraftaki esnafta. Ben bunu bu sıra herkes bir asabi, ilk defa Ataşehir’de bu tavrı görüyorum. Tebrik ederim Ataşehirlileri. Ben genelde siyasi partilerin propaganda çadırlarını ziyaret ederim. Bazı yerlerde buna uygun olduğunda ziyaret ederi, bazen de uygun olmayınca ziyaret etmiyorum. Yine Ataşehir’de Sayın Binali Yıldırım’ın destekçisi olan Ak parti çadırını da ziyaret ettim Orada da hayırlı olsun dileklerime karşılık hayırlı olsun cevabını aldım kendilerine teşekkür ediyorum. Bu da sadece Ataşehir’e ait tavır. Millet ittifakın ve Cumhur ittifakın başkanları Ataşehir’de bir şey yapmış tansiyonu düşürmüşler. Buda iyi bir şeydir. Ekrem İmamoğlu’na haksızlık yapıldığının altını çizen Akşener, hepimiz çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz. 31 Mart’ta seçilen bir belediye başkanını yeniden seçmek için yola çıktık ve burada gördüğüm 31 Mart’ta aldığı oyların çok daha yükseğini Sayın İmamoğlu 23 Haziran seçimlerinde alacaktır” dedi.

YORUM YAP