DOLAR 32,7878 % 1.53
EURO 35,1602 % 0.53
STERLIN 41,6058 % 0.85
FRANG 36,8443 % 1.98
ALTIN 2.457,99 % 2,80
BITCOIN 66.138,15 -0.298

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 23 Nisan Törenlerine Katıldı

Yayınlanma Tarihi : Google News
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 23 Nisan Törenlerine Katıldı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Taksim Atatürk Anıtı’nda düzenlenen çelenk koyma törenine katıldı. Bir babanın, çocuğuyla birlikte fotoğraf çektirme isteğini kırmayan İmamoğlu, “Çocuklar için akan sular durur” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Saraçhane’deki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenlerinin ardından Taksim’e geçerek, Atatürk Anıtı’na çelenk koyma törenine katıldı.Ekrem İmamoğlu’nu Taksim Meydanı’nda gören vatandaşlar, yoğun ilgi gösterdi ve hatıra fotoğrafı çektirdi. Törene CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile milletvekilleri ve belediye başkanları da katıldı. Atatürk Anıtı’na çelenklerin konulmasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi. Törenin öncesinde, çeşitli okullardan öğrenciler folklor gösterileri sundu.Törenin ardından Başkan Ekrem İmamoğlu öğrencilerin de fotoğraf isteğini kırmadı. İmamoğlu’na kucağındaki çocuğunu gösteren bir baba, “Bu küçükle de fotoğraf çektirir misiniz?” dedi. Çocuk ve babasıyla da fotoğraf çektiren İmamoğlu, “Çocuklar için akan sular durur” ifadelerini kullandı.

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE ÖDÜLLERİ İMAMOĞLU’NDAN

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Taksim’den Yenikapı’daki Avrasya Gösteri Merkezi’ne geçerek, İstanbul Valiliği’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında düzenlediği uluslararası etkinliği izledi. Törende İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ile 1. Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever ile diğer mülki erkan da yer aldı.Türkiye ile KKTC, Pakistan, Kuzey Makedonya, Rusya, Hindistan, Meksika ve Estonya’dan çocukların katıldığı Halk Oyunları Festivali, renkli ve eğlenceli görüntülere sahne oldu. Folklor gösterilerinin ardından; Başkan İmamoğlu, Vali Yerlikaya ve Orgeneral Avsever, 23 Nisan konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencileri ödüllendirdi. Tören, protokol üyeleri ile öğrenciler ve yabancı ülkelerden katılan çocukların toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

YORUM YAP