DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Eşler buluşması: Demirtaş, İmamoğlu ve Kılıçdaroğlu bir araya geldi

Yayınlanma Tarihi : Google News
Eşler buluşması: Demirtaş, İmamoğlu ve Kılıçdaroğlu bir araya geldi

Eski HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş, İstanbul’da, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu ve İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek İmamoğlu ile buluştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek İmamoğlu, tutuklu bulunan HDP Eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş’la buluştu. İstanbul’daki buluşmaya Selahattin Demirtaş’ın kız kardeşi Avukat Aygün Demirtaş’la katıldı.

Bakırköy’deki bir restoranda gerçekleşen buluşmada, Başak Demirtaş’ın doğum günü için pasta kesildi. Bakırköy’deki bir restoranda buluşan ‘eşler’ ve Selahattin Demirtaş’ın avukat kız kardeşi Aygün Demirtaş, doğum günü 12 Ağustos olan Başak Demirtaş için pasta kesti. Demirtaş doğum günü pastasını keserken, “Umuyorum ki çok daha özgür günlerde, barış dolu, demokrasinin çok daha güçlü olduğu günleri hep birlikte yaşarız” dedi.

BAŞAK DEMİRTAŞ: HAKSIZLIKLAR, HUKUKSUZLUKLAR DAYANIŞMAYLA AŞILACAK

Buluşmayı çok anlamlı ve önemli bulduğunu belirten Başak Demirtaş “Biz kadınlar birbirimizi iyi anlayabiliriz. Ama haksızlık ve hukuksuzluğun bu kadar toplumun her kesimine sirayet ettiği bir dönemde, toplumsal kutuplaşmanın bu kadar arttığı bir ortamda politik alanda da bu dayanışmanın, demokrasinin daha da güçlenmesi için gerekli olduğuna inanıyorum. Bu haksızlıkların, hukuksuzlukların, yaşanılan zorlukların dayanışmanın büyütülerek aşılacağına inanıyorum. Bu vesileyle de Selvi ve Dilek Hanım’a dayanışma buluşması için çok teşekkür etmek istiyorum” dedi.

SELVİ KILIÇDAROĞLU: KUTUPLAŞMANIN GİDERİLMESİ İÇİN DAHA FAZLA GAYRET SARF ETMEK LAZIM

Buluşmaya ev sahipliği yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, “Bir arada oluşumuz önemli. Başak Hanım’ın da belirttiği gibi derin bir kutuplaşma var, bu kutuplaşmanın giderilmesi için daha fazla gayret sarfetmek gerektiğini düşünüyoruz. Aslında daha önce de olabilirdi bu buluşma, belki de o zaman düşünülemedi. Başak Hanım’ın doğum günüymüş sanırım, doğum gününü de kutluyoruz. Gecikmiş bir doğum günü kutlaması ve bayramlaşma ziyareti oldu bu. Selahattin Bey’i de ben insan olarak çok seviyorum, kendisiyle hiç bir zaman yüz yüze gelmedim ama hani hep yüreğimiz kendisiyle. Bunu her fırsatta da ben dile getiriyorum. Oğlumun da özellikle selamları var, sanırım Selahattin Bey Sezgin Tanrıkulu’nun bir portresini çizmiş, ben görmedim ama “Anne çok beğendiğimi söylersin dedi” iletirseniz sevinirim kendisine” ifadelerini kullandı.

DİLEK İMAMOĞLU: KEŞKE BİRBİRİMİZİ DAHA İYİ TANISAK

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek İmamoğlu, “Ekrem de ben de onun ilçe başkanlığından beri, siyaset yapan insanların birbirleriyle ailecek tanışmasını önemli buluyoruz. Bu buluşmaların kimi zaman toplumu da rahatsız eden siyasetin sert yüzünün yumuşamasına katkı sunacağına inananlardanım. Bugün bu kadarız ama gelecekte belki masamız genişler, ben genişlemesinden memnuniyet duyarım kendi adıma. Bugün de Başak hanımla ve Selahattin beyin kız kardeşiyle ilk kez tanışmış oldum. Memnun da oldum. Selvi hanımla zaten aynı aileyiz. Başak hanımın bir kaç gün önceki doğum günü buluşmaya da vesile oldu. Bir daha ki doğum gününü umut ederim eşiyle birlikte gönlünce kutlar. Dediğim gibi keşke masamız çok daha genişlese, birbirimizi daha iyi tanısak. Umarım gerçek olur” dedi.

 

YORUM YAP