DOLAR 31,5800 % 0.01
EURO 34,3603 % -0.02
STERLIN 40,1393 % -0.06
FRANG 35,7192 % 0.02
ALTIN 2.147,44 % -0,07
BITCOIN 2.162.532 9.242

DEM Parti Adaylarını Açıkladı

Yayınlanma Tarihi : Google News
DEM Parti Adaylarını Açıkladı

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlerde gösterecekleri adayların bir kısmını açıkladı. Parti binasında açıklama yapan parti sözcüsü Ayşegül Doğan, partinin 16 büyükşehir, 40 il ve 3 ilçe belediye eş başkan adaylarını açıkladı.

DEM parti Büyükşehir eş başkan adayları şöyle:

DEM Parti’nin İstanbul adayları Meral Danış Beştaş ve Murat Çepni oldu

Diyarbakır: Ayşe Serra Bucak Küçük – Doğan Hatun
Mardin: Devrim Demir – Ahmet Türk
Van: Neslihan Şedal – Abdullah Zeydan
Bursa: Kasım Yıldırım – Bilmez Erboğa
Antalya: Kemal Bülbül – Nesibe Bahadır
Eskişehir: Gamze Toprak – Suat Başaraner
Denizli: Cevahir Kayar – Hanifi Yıldırım
Sakarya: Engin Güleser –  Emine Melis Tantan
Konya: Gülbahar Gündüz – Bülent Kılıç
Samsun: İnci Aydın – Hasan İlten
Ordu: Zeynep Toptaş Yılmaz – Necmettin Durmuş
Trabzon: Leyla Üzüm – Samedin Gündoğan
Kayseri: Remziye Erener – İhsan Sarıyar
Maraş: Fatma Şıkyürek – Ali Ardıç
Malatya: Sevim Şimşek Bayram – Abdulvahap Ekim

DEM Parti’nin 40 ildeki belediye başkan adayları ise şöyle:

Ağrı: Hazal Aras – Memet Akkuş
Batman: Gülüstan Sönük – Mehdi Öztüzün
Bitlis: Sümeye Kızıltepe – Enver Barin
Hakkari: Viyan Tekce – Mehmet Sıddık Akış
Iğdır: Nejla Kum – Mehmet Nuri Güneş
Kars: Arzu Savaş Derman – Kenan Karahancı
Siirt: Safiye Alağaş – Mehmet Kaysi
Bolu: Birsen Baş – Veli Saçılık
Yalova: Songül Hacıoğlu Dağ – Cengiz Topbaşlı
Çanakkale: Canan Aytaç – Çetin Avcı
Sivas: Semiha Şahin – Cemal Pir
Erzincan: Elmast Tolmaç – Birhat Onuk
Uşak: Azize Karadağ – Ahmet Ak
Artvin: Fatma Biçer – Levent Serhan
Edirne: Aylin Hacaloğlu – Mevlüt Aykoç
Giresun: Feride Kızgit – Ümit Bozan
Kırıkkale: Şehmiran Güneş – Razi Taşkın
Kırklareli: Arzu Fırat – Adnan Aydın
Kırşehir: Kadriye Turan – Cemil Akkaş
Yozgat: Merve Eylül Bütün – Bager Aşkın
Zonguldak: Çağla Özgençtürk – İbrahim Nebioğlu
Tokat: Dilber Demir – Reşat Yıldız
Sinop: Filiz Yalçın – Erol Aydemir
Rize: Nurettin Aydın – Semanur Akar
Niğde: Başak Caner Aktaş – Hacı Zırığ
Nevşehir: Helin Elif Geyik – Erdem Eren Bektaş
Kütahya: Sibel Temel – Hakan Etemoğlu
Kastamonu: Hatice Uçar – Yakup Akyol
Gümüşhane: Gülşen Işık – Abdulsamed Gültekin
Çankırı: Azize Akoğlu – Veysel Yıldırım
Burdur: Fatma Arslan – Tamer Kaş
Bayburt: Tülay Kılınç – Recep Özmen
Bartın: Leyla Danış – Kemal Eroğlu
Bilecik: Züleyha Çengel – Ömer Ege
Karabük: Emine Kaya – Adnan Aksu
Isparta: Meral Karakuş – Nizam Aktepe
Afyonkarahisar: Zehra Yalçın – Sezer Erikli
Amasya: Güvercin Ünaldı – Reşit Güneç
Düzce: Ayfer Fatma Çelik – Zabit Vurdu
Aksaray: Hanife Gedik Başer – Azad Demirağ

YORUM YAP