DOLAR 31,1490 % 0.15
EURO 33,8051 % 0.01
STERLIN 39,4979 % 0.01
FRANG 35,3845 % 0.11
ALTIN 2.036,68 % 0,23
BITCOIN 1.778.972 7.964

ARDAFED Şişli Belediye Başkanı Muhammer Keskin’i Ziyaret Etti

Yayınlanma Tarihi : Google News
ARDAFED Şişli Belediye Başkanı Muhammer Keskin’i Ziyaret Etti

19-24 Nisan günlerinde yani bu hafta Bakırköy Botanikpark’ta 3. Ardahan Günlerine start veren ve son yıllarda olağan üstü çıkış yakalayan Ardahan Dernekler Federasyonu İstanbul’da ve ülke genelinde oluşturmaya çalıştığı “Güçlü bir Ardahan Lobisi” parolasıyla İstanbul, Şişli, Bakırköy, Esenyurt ve Kocaeli Dilovası’nda seçilen Belediye Başkanlarını ziyaretlerine devam ediyor. Ardahanlı Şişli Belediye Başkanını ziyaret eden ARDAFED eski dernek yönetici de olan Keskin’e bir rapor sundu.

Daha önce Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir ve ardından Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt’u ziyaret eden ARDAFED son olarak ta yine Ardahanlı olan Şişli Belediye Başkanı Muhammer Keskin’i makamında ziyaret ederek Ardahanlılar olarak beklentilerini bir raporla kendisine sundular.

Gazeteci Fakir Yılmaz’ın Başkanlığını yaptığı ve bu haftadan itibaren başlayan, 24 Nisan bitene kadar sürecek olan ve Bakırköy Botanik Parkta gerçekleştirilecek olan Ardahan Günlerini yapan Ardahan Dernekler Federasyonu bir kez daha Ardahan’ı İstanbul’a tanıtacak.

ARDAFED’in Şişli Belediye Başkanı Muhammer Keskine sunduğu rapor şöyle;

Sayın Şişli Belediye Başkanı,

Muammer Keskin Sayın Başkanım;

Öncelikle İstanbul’umuzun en güzel ilçelerinden olan ve Federasyonumuzun Genel Merkez Ofisinin de içinde olduğu Şişli ilçemizin Belediye Başkanı olmanızdan dolayı sevindiğimizi belirterek bu görevinizde de başarılar dileriz.

Sayın Başkanım..

Bir çok sorunla baş başa olan ülkemizin yerel parlamenterleriolan sizlerle birlikte gerek ülkemizin sınır kenti olan Ardahan’ımızın, gerek İstanbul’umuzun, gerekse tüm ülkemizin sorunlarının çözümü için el ele vereceğimiz bu süreçte federasyonumuzun da içinde bulunduğu STK’lar başta olmak üzere tüm kurumlarla yapılacak işbirliğiyle birlikte yaşadığımız bu ülkemizin en güzel şekilde yaşanabilir bir ülke olacağına inanmaktayız .

Ardahan ilimizin ülkemizin en büyük metropolü olan İstanbul’da temsili adına kurulan derneklerin en üst çatısı olan Ardahan Dernekler Federasyonu olarak sizlere bir kez daha başarılar dilerken, sizlerden beklentilerimizin olduğunu da bilmenizi isteriz.

Sayın Başkanım;

“Güçlü Bir Ardahan Lobisi“ oluşturma amacıyla 2010 yılından beri verdiğimiz bu mücadelede yanımızda gördüğümüz sizlerin ve diğer Ardahanlı hemşerilerimizin bir çok ülkeden bile büyük bu metropolde yaşamlarını en iyi şekilde idame ettirmeleri adına verdikleri mücadelede var olma adına federasyonumuzun kanalı ile kendi varlıklarını hissettirmek ve her alanda yer almak istemektedirler.

Bunu isterlerken yaşadıkları şehir İstanbul’un yanı sıra memleketlerini de unutmadıkları ve gelenek göreneklerini yaşatma kültürü başta olmak üzere Ardahan’ı İstanbul’a tanıtma adına bir dizi etkinlik yapmaktadırlar.

Bu etkinliklerin içinde Ardahan Tanıtım Günleri adı ile yönetiminde bulunduğunuz İstanbul Büyükşehir Belediyesinin sunduğu katkılarından olan ve bu kentteki federasyonların gerçekleştirdiği etkinliklere imkân sunulan İstanbul’da ki etkinlik alanlarında bu yıl da düzenleyeceğimiz Ardahan Tanıtım Günleri adlı etkinliklerimize de destek olmanızı rica ediyoruz.

Sizin de bir dönem kuruculuğunu yaptığınız dernekçiliğin ne kadar zor şartlar altında faaliyet göstermeye çalıştığını bilen belediye başkanımız olarak, tüm Sivil Toplum Kuruluşlarının da içinde bulunduğu yerleşik bir kültür merkezi oluşturulmasını talep ediyoruz .

Bunların yanı sıra başında bulunduğunuz Şişli ilçesinde yaşayan Bin 333 seçmen hemşerimiz ve İstanbul genelinde yaşayan 400.000’e yakın Ardahanlının doğdukları memleketleri ile irtibat kurması adına ve İstanbul kültürü ile bağdaşmaları için federasyonumuzca hazırlanan ve sizlere sunulacak olan projelerimize destek ve katkı sunmanızı bekliyoruz . Kardeş Kent kültürü geleneğinin yaşatılması adına Ardahan ilimizdeki belediyelerle de irtibat içinde olmanızı beklemekteyiz.

Sayın Belediye Başkanım; Öncelikle, Federasyonumuz da Genel Merkez Ofisinin de sınırları içerisinde olduğu, 25 mahalleli, geceleri 250 bin, gündüzleri 500 ila 700 bini geçen nüfusu ile İstanbul’un gökdelenler ilçesi olan Şişli’nin trafik sorunu başta olmak üzere, yeşil alan sorunu olduğunu da gözlemlemekteyiz.

Bunların yanı sıra başında olduğunuz Şişli’nin İstanbul’un ekonomik durumu en iyi ilçe olduğu söylense de birçok yoksulun yaşadığı şirin ilçemiz Şişli ilçemizde yaşama mücadelesi veren insanlara gerekli desteklerin arttırılmasının gerektiğini de belirtmek isteriz.

Ayrıca kaldırım işgallerinin ve zaten bir hayli dar olan sokaklardaki araç park sorunun da önüne geçilmesi gerektiğini ve bunlara benzer diğer eksikliklerin giderilmesi adına Belediye kadrosunun yanı sıra uzun yıllar ilçe içinde ikamet eden, yaşayan, ilçenin sorunlarını gözlemleyebilecek kapasite de bir kadorunun kurulması konusunda hassasiyet gösterilmesinin Şişilinin talepleri arasında olduğunu görmekteyiz.

Özellikle; Memur ve amirlerin birilerinin adamı değil, Şişlili olması gereken isimlerden oluşturulması gerektiğini düşünmekteyiz. Bu ve buna benzer istem, önerilerimizin değerlendirmesi adına yeniden başarılar diler, saygılar sunarız.,

Saygılarımızla Ardahan Dernekler Federasyonu

Yönetim Kurulu Başkanı

Fakir Yılmaz/Gazeteci

YORUM YAP