DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Sarıkamış Şehitleri Anma Yürüyüşü

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sarıkamış Şehitleri Anma Yürüyüşü

Kars Sarıkamış Harekâtı esnasında Allahuekber Dağlarında şehadete yürüyen 90 bin Mehmetçiğimiz anısına düzenlenen Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü, 5 Ocak 2020 Pazar günü on binlerce vatandaşımızın katılımı ile gerçekleştirildi.

Sarıkamış’ta düzenlenen anma yürüyüşüne; TBMM Başkan Vekili İstanbul Milletvekili Sayın Celal Adan, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, Kars Valisi Türker Öksüz, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Alpaslan Kavaklıoğlu, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı İhsan Selim Baydaş, 3. Ordu Komutanı Korgeneral Şeref Öngay, Kars Milletvekilleri 65. Dönem UDH Bakanı Sayın Ahmet Arslan, TBMM Tarım ve Köyişleri Komisyon Başkanı Prof. Dr. Yunus Kılıç, TBMM İdari Amiri Ankara Milletvekili Erkan Haberal, Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız, İstanbul Milletvekili Mehmet Bülent Karataş, Iğdır Milletvekili Yaşar Karadağ, Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, Erzurum Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Semih Okyar, 14 Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Özgür Nuhut, bürokratlar, diğer protokol üyeleri ile binlerce vatandaş katıldı.

Yürüyüş alanında Türkiye’nin dört yanından Sarıkamış’a gelen on binlerce vatandaşımızla bir araya gelen protokol üyeleri, okunan dualar eşliğinde yürüyüşe başlayarak 6,5 kilometrelik yürüyüşün ardından Ay Yıldız Tören Alanına geldi.

Şehitlik anıtına çelenk sunumunun ardından, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması, Kuran-ı Kerimi Tilaveti ile devam eden tören; Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar’ın Sarıkamış Harekâtının 105. Yıl dönümü münasebeti ile gönderdiği anma mesajlarının okunması ile devam etti.

Sarıkamış Komando Tugayı tarafından Sarıkamış Harekâtı ile ilgili brifing sunumunun yapıldığı tören; Kars Valisi Türker Öksüz, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve TBMM Başkan Vekili İstanbul Milletvekili Celal Adan’ın konuşmaları ile devam etti.

Tören Türk Hava Kuvvetlerine ait iki adet F-16 savaş uçağının selamlama geçişinin ardından Jandarma Çelik Kanatlar Helikopter gösterisi ile sona erdi.

YORUM YAP