DOLAR 32,7878 % 1.53
EURO 35,1602 % 0.53
STERLIN 41,6058 % 0.85
FRANG 36,8443 % 1.98
ALTIN 2.457,99 % 2,80
BITCOIN 66.290,00 -0.413

Samsun STK’larından İmamoğlu’na tam destek

Yayınlanma Tarihi : Google News
Samsun STK’larından İmamoğlu’na tam destek

İstanbul Ataşehir’de Samsun STK’ları 23 Haziran’da yenilenecek İstanbul yerel seçimde Millet itifakı adayı Ekrem İmamoğlu’na desteklerini açıkladılar.

Ataşehir Samsun Sivil Toplum Komisyon, 1919’dan 2019’a 19 Mayıs ruhuyla Ekrem İmamoğlu’na destek programı düzenlediler.

Silence Otel de düzenlenen programa katılan milletvekilleri ve belediye başkanları İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’na desteklerini açıkladılar ve Samsunlulardan destek istediler.

Ekrem İmamoğlu’na destek için düzenlenen geceye CHP Milletvekilleri Bülent Tezcan, Neslihan Hancıoğlu ve Kemal Zeybek, Erkan Aydın, İYİ Parti Grup başkan Vekili Yavuz Ağıralioğlu, İYİ Parti GİK Üyesi Emin Ali, CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener, CHP eski milletvekili Kadir Gökmen Öğüt,Millet ittifakının Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, MHP Ataşehir Kurucu İlçe Başkanı Mahmut Kılıç, Samsun Atakum CHP’li Belediye Başkanı Cemil Deveci, Mahalle Muhtarları, Samsunlular ve Samsunluların gönül dostları katıldı.

İlk konuşmayı yapan Samsun Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci sizlere Samsundan kucak dolusu selamlar getirdim diyerek, gelince bana Atakum’u nasıl kazandıysan Ekrem İmamoğlu’nu da öyle kazandırarak gel başka türlü gelme dediklerini hatırlatarak İmamoğlu’nu destekleme çağrısını yineledi.

Ataşehir Yenişehir Mahallesi Samsunlu Muhtarı Mustafa Arı, bu beraberliğimize katkı sunan ve vesile olan Ataşehir belediye Başkanı battal İlgezdi’ ye ve katılım sağlayan Samsun Atakum Belediye Başkanı ile Samsun milletvekillerine teşekkür etti.

Milletvekilleri Bülent Tezcan, Kemal Zeybek ve Neslihan Hancıoğlu yaptıkları selamlama konuşmalarında hemşerileriyle bir arada olmanın mutluluğunu paylaşarak adayımız Ekrem İmamoğlu için buradayız, çalışacağız kazandıracağız. Onun için desteklerinize her zaman ihtiyacımız var diyerek hemşerilerinden İmamoğlu için destek istediler.

İYİ Parti Grup başkan Vekili Yavuz Ağıralioğlu yaptığı selamlama konuşmasında kurucu iradenin Samsun’dan 19 Mayıs ruhuyla tecelli edildiğini, bugün de 1919’dan 2019’a tekrar Samsun’dan tecelli edeceğini umuyorum. O ruhla İmamoğlu’nu tekrar seçmek, uğradığı haksızlığa dur demek için destek için buradayız. Haksızlığa dur demek için herkesin destek vermesi gerekir. Bu vesile ile hepinize saygılar sunar 19 Mayıs ruhunun tekrar tecelli edeceğine inanıyorum ifadelerini kullandı.

Ankara’dan Ekrem İmamoğlu’na destek için gelen ve bir dizi programa katılan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş; “ Ankara’da geçmiş dönemde yalan ve iftiralarla haksız yere hakkımız elimizden alındı. Bu seçimde Ankaralılar bu haksızlığa dur diyerek nasıl beni seçtilerse, İstanbul’da haksız bir şekilde mazbatası elinden alınan Ekrem İmamoğlu’nu da İstanbullular mağduriyetini giderecek tavırları göstereceklerinden eminim ve İmamoğlu’ nu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Olarak seçeceklerine inancım sonsuzdur ve her şey çok güzel olacak diyor hepinizi saygıyla selamlıyorum” diyerek başka bir programa katılmak üzere salondan ayrıldı.

Programın sonunda katılan milletvekillerine çiçek takdim edildi ve katkı sunan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’ ye Samsun’daki Atatürk heykelinin bir küçük maketi takdim edildi.

Katılımcıların toplu fotoğraf çekimiyle program sona erdi.

Kaynak: istanbulumgazetesi.com.tr

YORUM YAP