DOLAR 32,3008 % -0.03
EURO 35,0677 % 0.35
STERLIN 41,5301 % 0.23
FRANG 36,0418 % -0.26
ALTIN 2.398,40 % -0,69
BITCOIN 67.796,00 0.001

Örnek Mahalleli Kadınlar Emek Günlerini Kutladılar

Yayınlanma Tarihi : Google News
Örnek Mahalleli Kadınlar Emek Günlerini Kutladılar

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla Örnek Mahallesi’ndeki 250 kadın Ataşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez’in organizasyonunda bir araya geldi.

Kadın emeğine her zaman ve her koşulda önem veren  Ataşehir Belediyesi 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde pek çok  etkinliğe ev sahipliği yaptı. Kadının toplum değerinin yapı taşı olduğunu ilçe olduğu bugünden günümüze kadar yapılan tüm etkinliklerde öne çıkaran Ataşehir Belediyesi, kadınlara desteğini 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde de gösterdi.

“Kadının var olduğu yerde risk az düzen daimidir”

Yaklaşık 250 kadının katılım gösterdiği kahvaltılı etkinliğe Ataşehir Belediye Başkanı ve CHP Ataşehir Belediyesi Başkan Adayı Battal İlgezdi de katıldı. İlgezdi etkinlik alanına geldiğinde tüm davetlilerle tek tek ilgilenip fotoğraf çektirdikten sonra konuşma yaptı. Keyifli bir sohbet havasında geçen Örnek Mahalleli kadınlarla buluşmasında İlgezdi şu sözlerle kadının önemine değindi. İlgezdi: ” Kadın annedir, kadın çalışan, üreten, toplumun her bakımdan kalkınmasını sağlayandır. Kadının var olduğu yerde risk az, düzen daimidir. Kadının toplumdaki yeri Mustafa Kemal Atatürk sayesinde şekil almıştır. Biz kadınlara çok şey borçluyuzdur.  Ulu Önder  Mustafa Kemal  Atatürk; ‘Dünyada hiçbir milletin kadını, ben, Anadolu kadınından daha fazla çalıştım, milletimi kurtuluşa ve zafere götürmekte, Anadolu kadını kadar gayret gösterdim diyemez.’ Bu anlamda Türk kadını önderimizin de desteklediği gibi dünyadaki tüm kadınlardan daha değerlidir. Ulusumuzun bütünlüğünde kadınlar, önemli rol oynamıştır. Kadın ve erkek eşit haklara sahiptir. Kadın erkek eşitliğinin sağlanması, toplumsal uzlaşmanın en önemli şartlarından birisidir.” şeklinde açıklama yaptı.

YORUM YAP