DOLAR 32,3388 % 0.08
EURO 34,9676 % 0.04
STERLIN 41,3903 % -0.12
FRANG 36,1785 % 0.12
ALTIN 2.394,18 % -0,87
BITCOIN 66.970,53 -3.628

Muhtar Adayı Orduhan Akkoç; Fındıklı Değişim İstiyor

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Muhtar Adayı Orduhan Akkoç; Fındıklı Değişim İstiyor

İstanbul Maltepe İlçesi Fındıklı Mahallesi Muhtar Adayı Orduhan Akkoç, ”Değişime kararlı Fındıklı Mahallesi ile 31 Mart’ta geliyoruz” dedi

Fındıklı Mahallesi Muhtar Adayı Orduhan Akkoç’un 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde Fındıklı Mahallesi için yapacaklarını ve Mahalledeki eksiklikleri paylaştı. Akkoç’un açıklaması şöyle:

Mahallemizin başlıca sorunlarından Lise, Karakol, Kültür Merkezi, Camii, Ulaşım (otobüs ve minibüs), Hancıoğlu caddesi seferleri, Yol Düzenlemesi, Otopark sorunu, Oyun alanları sorunu, Sportif Faaliyetler Alanı, Sanatsal ve Kültürel etkinlik sorunları, Öğrenci bursları, Engelli Vatandaşlarımıza Tıbbı ve manevi destek, Sokak hayvanlarının barınak ve yemek ihtiyaçları gibi sorunlar için ilgili makam ve mevkilere yoğun bir talepte bulunacağız.Seçildiğimiz takdirde bu sorunların takipçisi olacağız. Ben ve ekibim söz veriyoruz.

Fındıklı’nın güzide insanları nasıl yaşıyor?

– Çalışanlarımız sabah uyandığında işe gitmek ister otobüs ve minibüsler doludur.Ne yapsın şıkış tıkış biner mecburdur sonuçta ekmek kaygısı.Hadi diyelim arabası var o zamanda mahallemizin engebeli ve çukurlu yollarını kullanmaya mecburdur.
– Mahalle sakinimiz eğer bir ev hanımıysa gün içinde ev işlerinden bunaldıklarında sosyal faaliyetler yapabilecekleri kültür merkezleri yok.Sanatsal,kültürel veya sportif hiçbir faaliyet yok.Tamam bari çocuklarını parka çıkarsın.Hayda park ve yeşil alan sayımız çok az.Ne yapsın kadınımız sadece evde mi otursun?
– Çocuğunu liseye gönderecek aile bir bakıyor ki mahallesinde lise yok.Hadi çocuklarını başka yere okula gönderdi.Okuldan gelen çocuğun kütüphanesi yok,sportif,sanatsal ve kültürel hiçbir aktivitesi yok.Ne yapsın çocuklarımız başka mahalleleremi gitsinler?
-Namaz kılan mahallelimiz yetersiz camii sayısı yüzünden başka yerlere mi namaz kılmaya gitsin?
-Çalışanlarımız işten yorgun gelmiştir.Evlerine döndüklerinde arabalarını park edebilecekleri alanlar çok kısıtlı.Çünkü çok katlı veya açık bir otopark yok.Ne yapsın mahalleli başka mahalleyemi park etsin arabasını?
– Diyelim işten geldiniz çocuklarımızı parka götürelim dediniz.Korkarak götürebilirsiniz.Çünkü güvenlik güçleri sayısı az ve karakol yok.
– Cenazemiz olur taziye evi yok.
– Çöp kovamız yetersiz kalır önlem yok.
-Işıklandırmalar yetersiz kalır önlem yok.
Bu kadar yokluktan değişimin kaçınılmazlığı doğar. Bizler mahallemizin tüm sakinleriyle istişare yapıyoruz.Hep birlikte değişimi hazırlıyoruz. Seçildiğimiz takdirde bu sorunları güçlü bir şekilde dillendirip, projelendirerek ilgili makam ve mevkilerce çözülmesi için ekibim ve ben elimizden gelen her şeyi yapacağız. Söz veriyoruz.

Resimler için tıklayın

YORUM YAP