DOLAR 31,5830 % 0.01
EURO 34,3302 % -0.05
STERLIN 40,1520 % 0.01
FRANG 35,6910 % -0.02
ALTIN 2.147,25 % -0,08
BITCOIN 2.160.854 8.17

İYİ Parti Ataşehir’de Basın ve Muhtarlar İle Buluştu

Yayınlanma Tarihi : Google News
İYİ Parti Ataşehir’de Basın ve Muhtarlar İle Buluştu

İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Buğra Kavuncu, Ataşehir Belediye Başkan Adayı Ali Coşkun, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Nimet Özdemir, İYİ Parti Ataşehir İlçe Başkanı Bora Yörükoğlu ve İYİ Parti Ataşehir İlçe Yönetimi 2 Şubat Cuma günü Ataşehir’de muhtarlar ve basın mensuplarıyla kahvaltı programında bir araya geldi.

İYİ Parti Ataşehir Belediye Başkanı adayı Ali Coşkun, yaptığı açıklamada “1 Nisan sabahı tüm Ataşehir’in Başkanı olacağım. Vatandaşımızın yaşam alanlarının tüm sorunlarını kökten çözeceğiz. Bütün mahalleleri hizmet ve yatırımlarımızla aynı seviyeye getireceğiz. Ataşehir’i sadece İstanbul değil tüm Türkiye’nin bir numaralı şehri yapacağız. Ataşehir’in 17 mahallesindeki yaşamı aynı seviyeye getireceğiz. Ataşehir’in kaynaklarını Ataşehirliler için kullanacağız ve Ataşehir’i İstanbul’un değil yalnız Türkiye’nin 1 numaralı ilçesi haline getireceğiz” dedi.

İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Buğra Kavuncu, yaptığıaçıklamada ” Her siyasi Parti gibi İYİ Parti’de İstanbul’da aday çıkardı. Biz bir partinin değil İstanbul’da aday çıkaran tüm Parti adayların rakibimiz. İstanbul’u çok daha iyi yöneteceğimize inandığım için aday oldum. Ataşehir başta olmak üzere 39 ilçeyi en iyi biz biliyoruz. Bu şehrin tüm sorunlarına vakıfız. İstanbul’da büyük kent ve burada herkes bir hırs ve güç peşinde koşuyor. Ulaşımdan trafiğe, otoparktan imar ve yapılaşmaya şehrin sorun ve problemleri hiç değişmiyor. İstanbullunun hayal ettiği bir şehri oluşturmak mümkün. Bu koca şehrin deprem gerçeği de var. Olası bir depremde yıkılacak konutlar kadar iş yerleri de çok büyük kayıplar oluşturacaktır. Binalarla ilgili sorunları çözmedikçe depremde oluşacak bu yıkıntıları ve can kayıplarını önleyemeyiz. Mikro ölçekli analiz ve ada bazlı planlama yapmamız gerekiyor. Ataşehir’de çalıştığım şirketin bütçesi İBB’nin bugünkü bütçesine yakındı. Başarılı bir yönetim bilgisine sahibim. İstanbul’u çok iyi biliyorum. 39 ilçe 5 yıllık İstanbul İl Başkanlığı dönemimizde tespit ettiğimiz sorunları o günün belediye başkanlığına da rapor olarak ilettik. Bugün de bu tecrübeler, gördüklerimiz ve İstanbul’la ilgili bildiğimiz, şahit olduğumuz ne kadar problem varsa bunlarla alakalı çözüm önerilerimizi de 15 Şubat’ta genel başkanımızın da katılacağı, adaylarımızın da iştirak edeceği bir toplantı ile açıklayacağız. İstanbul’da olası bir deprem beka sorunudur. Böyle bir depremin yol açacağı can kaybının çok çok ötesinde ciddi bir beka problemi. Türkiye’nin vergisinin %50’si, istihdamın %50’si, gelirinin büyük bir kısmı bu bölgeden sağlanıyor. Geri dönüşü çok zor” dedi.

YORUM YAP