DOLAR 31,1482 % 0.14
EURO 33,8504 % 0.14
STERLIN 39,5752 % 0.21
FRANG 35,4407 % 0.27
ALTIN 2.036,61 % 0,22
BITCOIN 1.788.335 7.092

Göle Kaymakamı Cevat Gün; Tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmaz

Yayınlanma Tarihi : Google News
Göle Kaymakamı Cevat Gün; Tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmaz

Ardahan ili Göle ilçe Kaymakamı Cevat Gün, Köy ziyaretleri kapsamında kurum amirleriyle birlikte ilçeye bağlı Günorta, Serinçayır, Samandöken, Yiğitkonağı ve Budaklı Köylerini ziyaret etti.

Köy sakinleriyle taziye evleri ve muhtar evlerinde bir araya gelen Kaymakam Gün, köyün genel sorunları hakkında bilgi alarak vatandaşların talep ve sorunlarını dinledi. Yeni kimlik kartlarının değiştirilmesi hakkında vatandaşı bilgilendiren Göle Kaymakamı Cevat Gün, , kimlik kartlarıyla vatandaşların hizmetlerden daha iyi faydalanacağını belirterek ivedi bir şekilde yeni kimliklerin alınmasının önemine işaret etti. Göle İlçe Tarım Müdürlüğü, Serinçayır Köyü’nde pilot uygulama olarak başlattığı ve diğer yem bitkilerine nazaran kuraklığa dayanıklı ve daha fazla verim alınabilen sorghum-sudan otunun tanıtılıp yaygınlaştırılarak diğer köylerde de ekiminin yapılması için vatandaşı bilgilendirdiler.
Tarımda birim başına düşen verim artarsa çiftçinin kazançlı çıkacağının altını çizen Kaymakam Gün ”Çiftçinin, hayvancılıktan daha fazla kar elde etmesi için maliyeti yüksek olan hayvansal yemleri kendilerinin yetiştirmeleri gerekir. Tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmaz.” dedi.

YORUM YAP