DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Göle İlçe Merkezine Büyük Proje Başlıyor

Yayınlanma Tarihi : Google News
Göle İlçe Merkezine Büyük Proje Başlıyor

Ardahan’ın Göle İlçesinde harika manzaralı 120 dairelik ve 60 Villa “Yeşil Göle Evleri’ kurulması projesinin sonuna gelindi.

Göleli İşadamı Murat Askeroğlu, yoğun göç yaşayan İlçenin canlanması için 120 daire ve 60 Villa “Yeşil Göle Evleri’ projesine başladı.

ABD’deki Profesörlerin yaptığı araştırma sonunda 20 yıl sonra Dünya’da en güzel yaşanılacak yer Ardahan’dır açıklamasından sonra Ardahan ve Göle İlçesinde arsa alımları hızlandı.

“YEŞİL GÖLE EVLERİ’ BÖLGE’DE ÖRNEK OLACAK

Konu hakkında Serhat Birikim Gazetesine Bir açıklama yapan “Yeşil Göle Evleri” projesinin mimarı İşadamı Murat Askeroğlu, Deniz turizmini ilginin azalıp yayla turizmine yönelen özellikle gurbetin stres ve sıkıntısından uzaklaşmak için çoğu insan baba ocağında sessiz bir ortamda yaşama hayallerini gerçekleştirmek için bizde 500 m2 kare üzerine 120 dairelik Kont ve 60 Villalık İmarlı, ifrazlı arsaları tapuları hazırladık satışa başladık dedi.

ARSALAR SATILMAYA BAŞLADI

Çamur tozu olmayın, Göle Kars arası asfalta sıfır bir arsa üzerine inşa edeceğimiz konut ve Villa arsaları için taleplerin gelmeye başladığını dile getiren “Yeşil Göle Evleri’ Projesinin mimarı Murat Askreroğlu, Dünya’da ve özellikle Türkiye’de yapılan yeni inşaatlarından daha güzel bir kent inaşa edeceklerini iddia ederek konuşmalarını şöyle sürdürdü;

YEŞİL GÖLE EVLERİ YAŞANILABİLİR KENT OLACAK

500 m2 üzerinde inşa edeceğimiz villaların 400 m2 yeşil alan olacak. Tamamen sarıçam fidanlarıyla donatacağız. Herkes kendi bahçesinde istediği gibi sebze ve meyvesini ekebilecek. Yani har anlamda yeşil hakim olacak

8 DAİRELİK AİLE APARTMANLARI İNŞA EDECEĞİZ

Yine 500 M2 arsının üzerene çift daire olarak tasarladığımız Bloklar 8 dairelik olacak yanı bir arsayı 8 kişilik aileler alıp aile apartmanı yapabilecekler.

Kış şartlarına daha dayanılı olması için Taş evler olarak düşünülen, Ama tek şart “Yeşil Göle Evleri’ tek tip proje olacak. Mimarlarınızın hazırladığı herkesin gözüne güzel görünecek projeyi uygulayacağız. Bize yaptırmayan kendisi yapabilecek. Hiç kimse kafasına göre ev yapamayacak.

Ulaşım sorunu olmayan İlçe Merkezine 600 metre yaya 10 dakikalık mesafede, Devlet hastanesine yüz altmış metre mesafede kurulacak olan “Yeşil Göle Evleri” dört tane yüksek okullarına 200 metre Kaya tesislerine bir kilometre uzaklıkta

GURBETTE GÖLE’LİLERE ANLATACAĞIM

Göle İlçemizin daha fazla boşalmaması için özellikle yaz tatillerini yapmaları için yılda bir kez Baba ocağında gelip aylarca kalabilmeleri için bu iki aşamalı projeyi hazırladık.

Kısmet olarsa gurbetteki Gölelilere anlatmak için yakında ilk toplantımızı İstanbul’daki Göle dernekleriyle el ele verip kimlikli bir yapmak “Yeşil Göle Evleri’ projesinin uygulanmasında hemşehrilerimizin yapacağı yatırımlarına her türlü kolaylık göstereceğiz.

Kaynak: serhat birikim

YORUM YAP