DOLAR 32,3090 % 0
EURO 35,1144 % 0.44
STERLIN 41,5844 % 0.33
FRANG 36,0891 % -0.12
ALTIN 2.397,63 % -0,73
BITCOIN 67.639,99 -2.568

Erkan Özçelik; İnandığımız Değerler Değişmedi, İnandığımız İnsanlar Değişti

Yayınlanma Tarihi : Google News
Erkan Özçelik; İnandığımız Değerler Değişmedi, İnandığımız İnsanlar Değişti

Yarından itibaren sosyal medya, Watsapp ve SMS sistemleri “Hayırlı Bayramlar” mesajları ile dolacak. Eminim Bayramdan hemen sonra yerini “Ahh Ah Nerde O Eski Bayramlar” serzenişleri inleyecek. (Ben Dahil  )

Oysaki farkında olmadığımız gerçeği hep göz ardı eder ve bir umutla kendimizi avuturuz. Gerçek şudur ki “İNANDIĞIMIZ DEĞERLER DEĞİŞMEDİ, İNANDIĞIMIZ İNSANLAR DEĞİŞTİ…”

Doğrudur teknoloji değişmeden, hepimizin araba, sermaye, variyeti olmadan bizler daha çok birbirimizi özlerdik. Ben öyle sanardırm. Özlediğimiz için bir büyüğümüze giderdik. Çayını muhabbetini özlediğimiz için bir dostun kapısını çalardık. Üzerimizde hakkı olduğunu düşündüğümüz bir akrabamızın kapısına pat diye vururduk. Bazen de düşünmeden edemiyorsun “ SANKİ HEP YANLIŞ MELODİ İLEMİ YILLARDIR DANS ETMİŞİM” diye… Beklide yalan dünyanın ipine takılmışız kurtulalım derken dolanıp durmuşuz.

Sadece bayramlarda hatırlanmak, mecburiyetden zoraki ziyaretlerden kendimizi belli etmiyormuyuz. Şunu bilmeliyiz “Sevdiklerinizi incitmeyin. Çünkü onları bir gün incitmek için bile bulamayabilirsiniz.”

Mutluluklarımızı herkes ile paylaşabiliriz, iş arkadaşlarınızla, mesai arkadaşlarınızla, okul arkadaşlarınızla vb… Fakat özlemlerimizi. Hasretlerimizi, acılarımızı paylaşacak insanlar özeldir. Eğer bu özel insanlarıda hayatlarınızda bugünkü şehavet içerisinde görmezden gelirseniz yarın çok çok çok geç olur… İnsan; bir kere yaralandı mı, çiçeğin gölgesini bile hançer zanneder.

Ne diyordu şair “YIKILDI YOLU BEKLEYEN ŞEHİR, ARTIK GELSENDE BİR GELMEZSENDE”

Siz bakmayın böyle hüzünlü şeyler yazdığıma ben hep gülerim ve gülerken kimse yalan olduğunu anlamaz…

En Güzel anları birlikte paylaşmak, en güzel hatıraları tazelemek dileği ile muhabbetiniz bol olsun…

Erkan Özçelik

YORUM YAP