DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Durançam Baraj İnşaatı Neden Durdu?

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Durançam Baraj İnşaatı Neden Durdu?

Ardahan Köprülü Beldesi mahallesi olan Durançam Köyü’nde yapımı devam eden Durançam Sulama Barajı, Temmuz ayında yapımcı firma ekipmanı ile inşaat alanında çekildiği öğrenildi. Aldığımız bilgilere göre İnşaat firması gerekli ödemeyi alamadığı için çalışmalarını durdurmuş.

Durançam köyünde Baraj için 20 m genişlik 10 m derinlikteki çukurlar köylüler için hem tehlike hemde çevre kirliliğine sebep oluyor.

Durançam köylüleri ise Baraj için kendilerine Sulama Barajı olduğu söylendiği, daha sonra ise HES Barajı olacağı duyumları aldıkları belirtiyorlar. Köylüler ayrıca Baraj için istimlak edilen arazileri için 31 Mart yerel seçimi sürecinde ödeme yapılacağı söylenmesine rağmen şimdiye kadar yetkililerden arazileri için herhangi bir ödeme yapılmadığını belirtiyorlar. Köylüler Baraj inşaatı yüzünden Köyün durumunun belli olmadığı, Baraj yapılan alanda bulunan evlerinin taşınma ihtimali yüzünden evlerinin yeniliyemediklerini ve ev yapmak isteyen gurbetçilerinde ev yapma işini sürekli ertelediklerini belirtiyorlar.

Köprülü Beldesi ve Durançam Köylüleri Ak Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay’ın Durançam Barajı Sulama Barajı olacak sözünün arkasında durmasını beklediklerini ve istimlak edilen arazilerin durumu için yetkilerden bir açıklama bekliyorlar.

 

 

YORUM YAP