DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

CHP Ataşehir İlçe Yönetiminde Neler Oluyor?

Yayınlanma Tarihi : Google News
CHP Ataşehir İlçe Yönetiminde Neler Oluyor?

İstanbul Ataşehir ilçesinde 3. dönemdir CHP Belediye Başkanlığı’nı kazanmasına rağmen, son yerel seçimde İstanbul genelinde CHP oyu rokor artışa rağmen Ataşehir ilçesinde açık farkla oy oranı azdığı görüldü.

CHP Ataşehir örgütü partilerinin 96. yıl dönümündeki etkinliklerde katılımın az olması tartışma konusu oldu. Seçim sürecinde hiç bir karşılık beklemeden sokaklarda ev ev dolaşarak parti için çalışanlar CHP ilçe yönetimi tarafından görmezden gelindiği, seçim döneminde ortalıkta görünmeyen bazı menfat gurupların hem ilçe yönetiminde, hemde belediyede daha çok nemalındıklarını belirtiyorlar.

CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak’ın önceki dönemlerde hergün bir STK ziyareti veya bir düğüne katılırken son aylarda İlçe binasından dışarı nadir çıktığı konuşuluyor. Ayrıca yapılan etkinliklerde CHP İlçe yönetimin katılması veya görev dağılımı yapılması konusunda sıkıntılar yaşandığı iddia ediliyor.

CHP Ataşehir ilçesinde 31 Mart 2019 yerel seçimlerde aldığı oy oranı ile 2014 yerel seçimlerde ve 23 Haziran İBB Başkanlığı seçiminde Ataşehir’de alınan oy aranları arasındaki fark dikkatleri çekti.

2014 yerel seçimlerde Ataşehir Belediye Başkan adayların aldığı oy oranı şöyle:

Battal İlgezdi (CHP) 127.018 Nimetullah Topu (AKP) 107.037

31 Mart yerel seçimlerde Ataşehir Belediye Başkan adayların aldığı oy oranı şöyle:

Battal İlgezdi (CHP) 129.283 İsmail erdem ( AKP) 113.501

23 Haziran İBB Başkanlığı seçim sonuçları Ataşehir’de oy oranı: Ekrem İmamoğlu 153.982 Binali Yıldırım 100.867

YORUM YAP