DOLAR 32,4333 % 0.14
EURO 35,2944 % 0.24
STERLIN 41,4211 % 0.26
FRANG 35,6841 % 0.22
ALTIN 2.528,17 % 1,10
BITCOIN 66.670,89 -0.613

Başkan Demir, Basın Mensupları İle Bir Araya Geldi

Yayınlanma Tarihi : Google News
Başkan Demir, Basın Mensupları İle Bir Araya Geldi

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla il merkezinde görev yapan yerel ve ulusal basın mensuplarıyla makamında bir araya geldi. Başkan Demir, gazetecilerin gününü tebrik etti.

Belediyenin mali açıdan kötü durumda olduğunu söyleyen Başkan Demir, Ardahan’da ki tüm banka şubelerine mektup gönderdiklerini fakat 2 milyon lira kredi alamadıklarını, yakıt ihalesine ise hiçbir petrolün girmediğini dile getirdi.

Tüm bu sorunları devrim yaparak birkaç yıl içerisinde çözeceğini, bankaların kredi, petrollerin de yakıt vermek için belediyeye geleceğini ifade eden Başkan Demir, sabahları 05.00’de uyanarak çarşıya çıktığını, özellikle bazı mahallelerde çöplerin bilinçli bir şekilde etrafa saçılmasından duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.

Borçla devraldığı belediyeyi 5 yıl sonra nasıl bırakacağını herkesin göreceğini ifade eden Başkan Demir, “Biz Atatürk’e inanmış bir nesiliz. Atatürk Osmanlı’nın borçlarını nasıl ödeyip, dünyanın 17’nci büyük ekonomisi yarattıysa, 5 yıl sonrada herkes Ardahan Belediyesinin önünde kredi vermek için diz çökecek. Ben kendimi ihbar ediyorum. Ben göreve geldiğimde araçlara günlük 20 litreden fazla benzin vermiyordu petrol. Ama ben kendime söz vermişim, 2 yıl sonra petrol istasyonları ihaleye girmek için belediyenin kapısına gelecek. 31 Mart’ta belediyeyi teslim alan Ardahan halkı, ‘dur’ dedi, ‘Faruk Demir’e güvendik’ dedi. Benim lügatımda; bir zamana, iki ölüme çare yoktur. Bununda çaresini ben bulacağım” diye konuştu.

Başkan Demir, Ardahan Valisi Mustafa Masatlı ve Ardahan AK Parti Milletvekili Orhan Atalay ile uyumlu bir çalışma yürüttüklerini, Ardahan’ın menfaatleri doğrultusunda hiç kimseyle bir sorununun olmadığını ifade etti”.

Başkan Demir ayrıca, CHP Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla Şehir Stadyumunun önündeki boş alanda belediyemiz tarafından yapımına başlanan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Büstünün açılışına katılacağını açıkladı.

YORUM YAP