DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Ataşehir’de Deprem Semineri

Yayınlanma Tarihi : Google News
Ataşehir’de Deprem Semineri

Ataşehir’de her yıl düzenli olarak yapılan deprem bilinçlendirme eğitimleri yeni dönemine başladı. Okulların açılmasıyla start alan eğitimler sayesinde Ataşehir’de afetlere hazırlık kültürünün ve afet gönüllülük bilincinin oluşturulması amaçlanıyor.

Sekizinci yılına giren deprem bilinçlendirme çalışmalarıyla; Ataşehir’deki ilkokul, ortaokul ve liselerde son sınıf öğrencilerine, sitelerde vatandaşlara ve belediye binasında personele deprem eğitim seminerleri düzenleniyor.

Ataşehir Belediyesi personeli, Temel Afet Eğitimleri kapsamında deprem eğitim seminerine katıldı. AKUT Eğitmeni Ertuğ Karaduman’ın sunduğu seminer AKUT hakkında bilgilendirmeyle başladı. Seminerde deprem öncesi, deprem esnası ve deprem sonrasında neler yapılması gerektiği anlatıldı. Deprem gibi afetlerde acil telefon numaralarının bilinmesinden; elektrik, su ve doğalgaz vanalarının yerinin bilinmesine kadar önemli ayrıntılara değinildi. Kişisel acil afet çantalarının hazırlanmasından enkaz altında kalındığında neler yapılması gerektiğine kadar deprem hakkında birçok bilgi verildi.

Ataşehir Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) ve AKUT işbirliğiyle gerçekleşen depreme karşı sosyal bilinç oluşturma çalışmaları sayesinde, bugüne kadar on binlerce Ataşehirliye ulaşıldı.

2019-2020 Eğitim ve Öğrenim döneminin açılmasıyla birlikte okullarda verilen deprem eğitim seminerleri Kasım ayıyla birlikte başlayacak. Her yıl 70 okulda düzenlenen seminerler kapsamında bu yıl 8 bine yakın öğrenciye ulaşılması planlanıyor.

YORUM YAP