DOLAR 32,2157 % 0.03
EURO 35,1120 % 0.26
STERLIN 41,0058 % 0.15
FRANG 35,4524 % 0.13
ALTIN 2.532,66 % 1,28
BITCOIN 67.037,28 -0.168

Ardahan’da 11 Yeni ambülans ve 1 UMKE aracı hizmete başladı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Ardahan’da 11 Yeni ambülans ve 1 UMKE aracı hizmete başladı

Ardahan Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde vatandaşlarımıza her türlü sağlık hizmeti sunabilen modern sistemlerle donatılmış 11 yeni ambülans ve 1 UMKE aracı hizmete alındı.

Ambülansların hizmete başlaması dolayısıyla Ardahan İl Sağlık Müdürlüğü bahçesinde tören düzenlendi. Törene Ardahan Valisi Mustafa Masatlı, Ak Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, sağlık çalışanları ve davetliler katıldı.

Programda konuşan Vali Mustafa Masatlı, “Ülkemiz, son yıllarda sağlık alanında çok önemli gelişmeler kaydetti. ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ anlayışının mensupları olarak, insanı ne kadar iyi yaşatırsak, ne kadar sağlıklı yaşatırsak, devletin de aynı ölçüde çok yaşayacağına inanıyoruz. Ülkemiz, özellikle son yıllarda her bakımdan müthiş derecede gelişti, büyüdü ve gelişmeye, değişmeye, büyümeye devam ediyor. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte ülkemizde ‘Sağlıkta Dönüşüm Projesi’ hayata geçirildi. Bu projeyle, herkesin bir aile hekimi oldu, herkes sağlık güvencesine kavuştu, tam donanımlı sağlık tesisleri yapıldı, personel, araç, gereç konusunda herşeyin en iyisi yapıldı. Ayrıca şehir hastaneleri, bölge hastaneleri yapıldı. Üniversitelerimizde dünyanın çoğu ülkesinde yapılamayan, hatta gelişmiş ülkelerde bile yapılamayan ameliyatları, organ nakilleri yapılmaktadır. Bugün geldiğimizde her biri ayrı öneme sahip tüm bu tesisler ve hizmetler hayatımıza girdi ve vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu. Önceki dönemlerde, kış şartları nedeniyle çoğu zaman yollar kapandığı için hastalarımızı, doğum yapan kadınlarımızı, çocuklarımızı yolda kaybediyorduk. Şimdi, ülke olarak sağlık anlamında o kadar geliştik ki ambülanslarımız artık ameliyat yapılacak teknolojiye sahip oldu. İşte bugün o ambülanslardan 11 tanesini ve 1 UMKE aracı vatandaşlarımızın hizmetine alıyoruz. Tabi, bizim insanımız her şeyin en iyisini hakediyor. Önceden Avrupa ülkelerinden gelen gurbetçi vatandaşlarımız Avrupa’nın sağlık hizmetlerini öve öve anlatır, hastaların helikopterlerle taşındığını söylerdi. Bugüne geldiğimizde Türkiye’de artık uçaklar ve  helikopterler hizmet vermekte, sadece kendi insanımıza değil, yurt dışında birçok bölgeden insanı ülkemize getirip, tedavisini yapıyoruz. İşte büyük Türkiye olmak, güçlü Türkiye olmak, gelişmiş Türkiye olmak budur. Bütün bu sağlık hizmetlerinin vatandaşlarımıza ulaştırılmasında ve sağlık reformun hayata geçirilmesinde öncelikli olarak Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Sağlık Bakanlarımıza, Milletvekilimiz Orhan Atalay’a, sağlık bürokratlarımıza, sağlık çalışanlarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bugün hizmete giren ambülansların ilimize, vatandaşlarımıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Ak Parti Ardahan Milletvekili Prof.Dr. Orhan Atalay ise, ambülansların vatandaşlarımıza en iyi şekilde hizmet vereceğini kaydetti. Programın ardından ambülanslar şehir turu atarak hizmete girdi.

YORUM YAP