DOLAR 32,3008 % -0.03
EURO 35,0677 % 0.35
STERLIN 41,5301 % 0.23
FRANG 36,0418 % -0.26
ALTIN 2.398,40 % -0,69
BITCOIN 67.796,00 0.001

ARDA-FED Almanya’da İlk Toplantısını Yaptı

Yayınlanma Tarihi : Google News
ARDA-FED Almanya’da İlk Toplantısını Yaptı

İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu (ARDA-FED) örnek çalışmalarına bir ilki daha ekleyerek Almanya’daki Ardahanlıları bir araya getirdi.

Başta İstanbul olmak üzere tüm Türkiye’deki Ardahan lobisi oluşturma çabalarının yurtdışı Avrupa ayağına Almanya’dan başlangıç yapan ARDA-FED Almanya temsilcisi Serpil Tankoc’un organize ettiği görüşmede yaklaşık 45 Ardahan’lı hemşehrimiz bir araya geldi.
Düzenlenen toplantıda Ardahan’lı öğrenciler için burs destek projesinin devamı ve 23 Şubat Ardahan’ın Kurtuluşu etkinlikleri Almanya programı konuşuldu ve fikir alışverişinde bulunuldu .

ARDA-FED Ardahan Tarihinde Ardahan Dernekçilik/ Federasyonculuk tarihinde bir ilki gerçekleştirmenin gururunu yaşıyor. ARDA-FED örnek çalışmalarına bir ilki daha ekleyerek bugün Almanya’daki Ardahanlılar Almanya ARDA-FED başsorumlusu Bayan Serpil TANKOÇ hanımefendinin öncülüğünde ULM’de bir araya geldiler. Başta İstanbul olmak üzere tüm Türkiye’deki Ardahan lobisi oluşturma çabalarının yurtdışı/ Avrupa ayağına Almanya’nın ULM şehrinde başlangıç yapan ARDA-FED Almanya temsilcisi Serpil TANKOÇ’un organize ettiği görüşmede yaklaşık 45 Ardahan’lı hemşehriler bir araya geldi. Ayrıca davetliler arasında Dietenheim Türkçe dersleri ve Türk kültürü öğretmeni Sayın Esen Koç bey’de davetliler arasındaydı. Sayın Esen Koç bey,böyle toplantıları çok önemsiyorum hele işin ucunda öğrenci be eğitim varsa biz her yerde varız,diyerek toplantıyı organize eden ARDA-FED ALMANYA sorumlusu Bayan Serpil TANKOÇ hanımefendiye ve buraya katılan duyarlı insanlara canı gönülden teşekkür ediyorum dedi. Düzenlenen toplantıda Ardahan’lı öğrenciler için burs destek projesinin devamı ve 23 Şubat Ardahan’ın Kurtuluşu etkinlikleri Almanya programı konuşuldu ve fikir alışverişinde bulunuldu . Her şey ARDAHAN için, ARDAHANLILAR için sloganıyla genel sorumlu Bayan Serpil TANKOÇ hanımefendi katılan hemşehrilerimize çok teşekkür ediyorum iyiki varsınız,sizlerin maddi ve manevi desteklerinizle Allah’ın iziniyle herşeyin en iyisini,en güzelini yapmaya çalışacağız dedi. Ali Barlay

YORUM YAP