Anasayfa / Kültür Sanat / Sevgi Sarıtaç Yılmaz’ın ”Solgun Seher” Kitabı, Ataşehir’de okuyucuları ile buluştu

Sevgi Sarıtaç Yılmaz’ın ”Solgun Seher” Kitabı, Ataşehir’de okuyucuları ile buluştu

Sevgi Sarıtaç Yılmaz’ın ”Solgun Seher” Kitabı, İstanbul Ataşehir’de Kars, Ardahan, Iğdır yöresel yiyecekleri tanıtım günlerinde okuyucuları ile buluştu.

Sevgi Sarıtaç Yılmaz ”Okuyuculardan çok olumlu tepkiler alıyorum. Kitabı okuyanların genelikle hiç ara vermeden bir solukta okuduklarını belirtiyorlar. Kitap okuyucuları ”Solgun Seher” Kitabı içindeki ”Seher” ile benim hayatımla bağdaştırıyorlar. Oysa Kitaptan geçen olaylar benim hayatımla ve çocukluğumla hiç bir ilgisi yok. Kitaptan geçen olaylar bölgenin yaşanmış gerçeklerini hayali bir karekter üzerinden yansıtılmıştır” dedi.

SEVGİ SARITAÇ YILMAZ KİMDİR?

Sevgi Sarıtaç Yılmaz, Köy Enstitü mezunu bir baba ve Ev hanımı bir Annenin çocuğu olarak 1961 yılında Ardahan Göle ilçesi Uğurtaşı (Dörtkilise) köyünde doğdu. Sevgi Sarıtaç Yımaz, ilk, Orta ve Lise öğrenimini Göle’de tamamladı. 1983 yılında evlendi. İki Çocuğu ve iki torunu olan Sevgi Sarıtaç Yılmaz, eşinin memur olmasından dolayı  Türkiye’nin bir çok ilini gezdi. Sevgi Sarıtaç Yımaz, aynı zamanda yağlı Boya resimleri yapmaktadır.

Göz Atın

Kadıköy’de “Sanat Parkta” Festivali Devam Ediyor

Kadıköy Belediyesi’nin, Selamiçeşme Özgürlük Parkı Amfi Tiyatro’da düzenlediği “Sanat Parkta” Festivali, 17 Eylül itibariyle kaldığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir