Anasayfa / Kültür Sanat / Kars’ta “ANİ Taşın Şiiri” Sergisi Açıldı

Kars’ta “ANİ Taşın Şiiri” Sergisi Açıldı

“ANİ Taşın Şiiri: Kültürlerin Kavşağında Bir Mimarlık Hazinesi” başlıklı sergi, Kars Belediyesi Namık Kemal Evi Kültür Merkezi’nde açıldı.

Düzenlenen açılış etkinliğine  Hdp Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan ile birlikte Kars Belediyesi Eşbaşkanları Ayhan Bilgen ve Şevin Alaca’da katıldı.

Sergi, Ara Güler, Martin Manukyan, Murat Germen, Vedat Akçayöz’ün fotoğrafları ve Ümit Kıvanç ile Engin Akhisar’ın vidoları esas alınarak kurgulandı. Sergi, 6 Aralık  itibaren ziyaretçilere açılan sergi 2 ay boyunca gezilebilecek.

Anadolu Kültür ve Kars Kent Konseyi’nin organize ettiği “ANİ Taşın Şiiri: Kültürlerin Kavşağında Bir Mimarlık Hazinesi”, Ara Güler Arşiv ve Araştırma Merkezi, Atatürk Kitaplığı, Institute for the History of Material Culture of the Russian Academy of Sciences (IHMC RAS) arşivlerinden sağlanan görsellerle; ziyaretçilere, İpek Yolu’nun efsanevi şehirlerinden Ani’nin ihtişamını ve tarihi önemini hissettirmeye çalışacak.

Göz Atın

Halis Görken’in ‘Halisane Liderlik’ Kitabı Çıktı

Başarılı iş insanı Halis Görken’in Türk gençliğine hediyesi ‘Halisane Liderlik’ kitabı çıktı. Kitabın gelirleri, ihtiyaç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir