Home / Kültür Sanat / İTÜ Bağlama Günleri Türk Halk Müziğinin Ustalarını Buluşturuyor

İTÜ Bağlama Günleri Türk Halk Müziğinin Ustalarını Buluşturuyor

İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı“Bağlama Günleri” 9-10 Nisan tarihlerinde Türk Halk Müziği’nin önemli ustalarını bir araya getiriyor. Arif Sağ’dan Erdal Erzincan’a, Çetin Akdeniz’den Mehmet Erenler’e kadar birçok sanatçı,ustadan çırağa anlayışıyla dinleyicilerin gönül teline dokunacak.

Türkiye’nin ilk Türk Müziği Devlet Konservatuvarı olan İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Türk Musikisi Devlet Konservatuarı 9-10 Nisan tarihlerinde “Bağlama Günleri” düzenliyor. İTÜ Maçka Kampüsü Mustafa Kemal Amfisinde gerçekleşecek etkinlik, bağlama sevdalıları ile Türk Halk Müziğinin önemli ustalarını bir araya getirecek.

Etkinlik, İTÜ Maçka Kampüsü BİSED Konser Salonunda 9 Nisan 2019 Salı günü saat 16.00’da “Türkiye’nin Kentleşme Sürecinde Toplu ve Bireysel Bağlama İcrasında Yaşanan Değişimler” başlıklı söyleşi ile başlayacak. Söyleşide, Yücel Paşmakçı, Arif Sağ ve Mehmet Erenler konuşmacı olarak yer alacak. Cihangir Terzi tarafından düzenlenecek söyleşinin moderatörlüğünü, Süleyman Şenel üstlenecek.

Türk Halk Müziğinin Ustaları Sahnede

Söyleşinin ardından, Türk Halk Müziği sanatçısı merhum Talip Özkan anısına düzenlenecek konserde, Mehmet Erenler, Çetin Akdeniz, Müslüm Eke, Mustafa Eke, Ali Kazım Akdağ, Efgan Rende, Tülay Örten Yıldız, Sevilay Gök Ayyıldız ve Çağatay Aras sahne alacak.

Etkinliğin ikinci günü ise 10 Nisan Çarşamba günü saat 16.00’da “ Çalgı Müzikleri Besteciliği Açısından Bağlama İçin Yazılmış Eser ve Düzenlemeler” başlıklı söyleşi ile başlayacak. Söyleşide, Erdal Erzincan, Zeki Atagür ve Ferda Ereren konuşmacılar arasında yer alıyor. Türk Halk Müziği sanatçısı merhum Ali Ekber Çiçek anısına düzenlenecek konserde Erdal Erzincan, Özlem Özdil, Erdoğan Eskimez, Şendoğan Karadereli, Cihangir Terzi, Arif Yanmaz Cem Doğan, Özge Çam, Cem Tarım, Hüseyin Can Pala, Hasan Vapur ve Gökhan Vural ustadan çırağa anlayışıyla bağlamanın teline dokunacak.

Söz konusu etkinlikte siz değerli basın mensuplarımızı aramızda görmekten mutluluk duyarız.

PROGRAM:

Yer: İTÜ Maçka Kampüsü Mustafa Kemal Amfisi

Tarih: 9-10 Nisan

Konser: 9 Nisan Salı saat 19.00 / 10 Nisan Çarşamba saat 19.00

About Erkan Sarıkaya

Bizimle sosyal hesaplarımdan yada telefon numaralarımızdan iletişime geçebilirsiniz.

Check Also

Esenyurt Barış Ve Kardeşlik Festivalinde Görkemli Final

İstanbul Esenyurt Belediyesi tarafından ilçe tarihinde ilk defa yapılan Uluslararası Esenyurt Halk Dansları ve Müzik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.