Anasayfa / Gündem / Göle’de Ahşap Oyma Kakma Kursu Açıldı

Göle’de Ahşap Oyma Kakma Kursu Açıldı

Ardahan Göle ilçe merkezinde 24 kadın kursiyerin katıldığı Ahşap Oyma Kakma kursu  açıldı.
Kadının üretime katılması ve el becerilerini amaçlayan oyma ahşap bilgisi ile obje oyma sanatını kakma teknikleri uygulayıp süsleme sanatıyla boyayarak bir çalışmayı el sanatlarını hayata geçirip eğitim ve istihdam alanları ile kendi atölyesini kurarak üretmek değeri olan kadınların üretime katılma olanağı sağlamak için 24 kadın kursiyerin katıldığı yeni bir kurs açılışı yapıldı.
Göle Kazim Karabekir 100. Lisesinde açılan Ahşap Oyma Kakma kursu Milli Eğitim, İş Kur ve Halk Eğitim müdürlüklerinin ortaklaşa açtığı kursa 24 kadın katılacak.
Kursun açılını, AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, Göle Belediye Başkanı İlhan Gültekin, Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç, Ak Parti Göle ilçe Başkanı Sinan Karatay, İŞKUR İl Müdürü Ahmet Sonkaya, Ardahan İl Milli Eğitim Müdürü Erhan Bulut, Göle İlçe Eğitim Müdürü Mevlüt Özalp, Şube Müdürleri Tuncay Kızılateş ve İskender Karadağ Halk Eğitim Müdürü Bahar Kömür, okul müdürü Serkan Bilen ve kurs hocaları ile kursiyerleri katıldı.
Haber / Şanlıbey Alabay

Göz Atın

Mehmet Mert,Yeniden İstanbul Gazeteciler Dernek Başkanı Oldu

Merkezi İstanbul Beylikdüzü’nde bulunan ve Başkanlığınıı Gazeteci Mehmet Mert‘in yaptığı İstanbul Gazeteciler Derneği, 7 Nisan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir