DOLAR 28,9033 % -0.02
EURO 31,7151 % -0.23
STERLIN 36,6453 % -0.19
FRANG 33,0022 % 0.24
ALTIN 1.895,71 % -0,07
BITCOIN 1.093.590 0.697

Orhan Atalay ve SERKA Yöneticisi Göle’de İncelemelerde Buluındular

Yayınlanma Tarihi : Google News
Orhan Atalay ve SERKA Yöneticisi Göle’de İncelemelerde Buluındular
AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay’ın daveti ile Göle’ye Gelen  Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) Genel Sekreteri İbrahim Taşdemir ve ekibi onuruna Göle Uygulamalı Öğretmen Evi’n de verilen sabah kahvaltısı sonrası Göle Kaymakamı Haluk Koç, Göle Belediye Başkanı İlhan Gültekin, Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç, Ak Parti Göle İlçe Başkanı Sinan Karatay, İl ve İlçe kurum müdürleri ile birlikte Göle Yatırımları ve yeni gelecek yatırımları için incelemelerde bulundular.
.
ATALAY, GÖLE YENİDEN ŞEKİLLENİYOR
.
2021 yılına girerken Göle Belediyesi Güneş Enerji projesinin hayata geçmesi ile Kapalı Halk Pazarı Projesi ve Çok Amaçlı Gençlik Kültür Merkezi’nin bitimi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ait “Nitelikli Genç Nesil İle Ardahan Gelişiyor” projesinin Onay alması ile birlikte yeni yatırımları ile yeniden şekillenen bir Göle çabasının bir sonucu olarak yeni yatırımlar hayata geçecek.
.
GÖLE’YE ORTA ÖLÇEKLİ 250 KİŞİLİK İKİ TESKTİL ATOLYESİ
.
SERKA Serhat Kalkınma Ajansı’nın 6.Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında Göle ilçesindeki Kazım Karabekir Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne Ajans desteğiyle iki üretim atölyesi kurulacak olası ile birlikte Ardahan İl ve Göle Milli Eğitim Müdürlüklerinin okullar “Gençlerin İstihdam Gücünü Arttıran Teknoloji Tabanlı Eğitim” için ortak projeleri yer alırken, Askeri Garnizon sınırları içinde, Göle Belediyesi öncülüğünde orta ölçekli 250 kişilik özel yatırımlı ve SRKA alt yapı destekli iki Tekstil atölyesi yer alıyor..
.
TİGEM’İM GERİ GETİRİLME ÇALIŞMALARI
.
Kamuoyunda Kafkas İpek yolu tren yolunun Ardahan’dan geçme talebi üzerine AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, ”Girişimlerinin sürdüğünü” belirtirken bir zamanlar Göle tarihinde ”Merdinik Konga Yolu” olarak bilinen 1930 yıllara kadar Atlı Tren ”DEKAVİLİ TREN” olarak Göle- Kars arası hizmet vermiş tren yolunun Göle’den geçen yollarında incelemelerde bulunurken ”Ruslar döneminde Göle’de geçen tren neden Ardahan’dan geçmesin ki.?” sorusuyla yanıtlarken 30’lı yılardan beri Bölgeye ve Göle’ye hizmet veren Devlet Üretme Çiftliği TİGEM’in yerinde heyetle incelemelerde bulundular.
Atalay, atıl durumda olan TİGEM’in yeniden üretime kazandırılması için yeni girişimcilerin yanı sıra Sanayı Bakanı ve Tarım Bakanlerını Göle’ye davet edeceklerini söylerken Göle kimliğiyle yeniden şekillenecek dedi.
.
ATIK PEYNİR ALTI SULARI
.
Vekil Atalay ve beraberindeki heyet Göle Kaşar peyniri üretim alanlarında denetleyerek peynir altı suyunun, hem cevre akar sularının soluk alması hende ülke ekonomisine kazandırılması konusunda çalışmamar yaptıklarını belirterek SERKA destekli alt yapı çalışmalarını sürdüğünü söyledi.
Göle Belediyesi Güneş Enerjisi santıralında da incelemelerde bulunan heyet Başkan Gültekin’den bilgi aldılar.
Kahvaltıya ve incelemelere Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, SERKaA Genel Sekreteri İbrahim Taşdemir, İlce Kaymakamı Haluk Koç, İlçe Belediye Başkanı İlhan Gültekin, Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç, Ak Parti İlçe Başkanı Sinan Karatay, İŞKUR İl Müdürü Ahmet Sonaya, Koskep il Müdürü Ramazan Sivri, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri Erhan Bulut ve Mevlut Özalp, şube Müdürü Tuncay Kızılateş, yeni atanan İl Sanayi Müdürü , Ak Parti İl Meclis üyeleri Doğan Yıldırım, İsmail Oğuzorhan, teknik heyetler katıldılar.
.

YORUM YAP