Anasayfa / Sivil Toplum Kuruluşları / Göle Derneklerinden, Gazeteci Levent Gültekin’e Yapılan Saldırıya Kınama

Göle Derneklerinden, Gazeteci Levent Gültekin’e Yapılan Saldırıya Kınama

Merkezi İstanbul Esenyurt’ta bulunan Ardahan İli Göle Dernekler Federasyonu ve üye Dernekler yayınladığı açıklama ile Göleli Gazeteci Levent Gültekin’e yapılan saldırıyı kınadı.

Göle Dernekler Federasyonu Başkanı Ertekin Baysan ve Federasyona bağlı Dernekler tarafından yapılan açıklama şöyle:

Hemşehrimiz Gazeteci ve Yazar Sayın Levent Gültekin canlı yayına çıkacağı bir TV programı öncesi vicdanları körelmiş, sözde siyasi görüş kisvesine bürünmüş 25 kişilik bir gurup aciz tarafından, daha önce sosyal medya ve çeşitli mecralarda yaptıkları tehditleri bugün ne yazık ki fiziki bir planlı saldırıya çevrilmiştir.

Özgürlük ve Demokrasinin sözcüleri olan bir basın emekçisine yapılan bu bilinçli saldırı bir kez daha göstermiştir ki, güç zehirlenmesi yaşayanların bu toplumu nasıl kutuplaştırdıkları ayan beyan ortadadır. Bizler her zaman bu ülke sınırları içerisinde yaşayan tüm halkların ve fikirlerin özgürlüğünden taraf olacağız. İnsanlık onuru ve halkların sesi olmaya çalışan fikri, inancı, siyasi duruşu ne olursa olsun herkese saygı duyacak, birbirimizi seveceğiz.  Bu bağlamda, Hemşehrimiz Levent Gültekin’e yapılan saldırıyı bir kez daha kınıyor, durumu kamuoyunun vicdanına havale ediyoruz.

İstanbul Göle Dernekler Federasyonu

İstanbul Göle Derneği

 Köprülü Beldesi Derneği

Göle Dernekler Federasyonu’na bağlı Üye Dernekler

Göz Atın

16. Dursun Akçam Kültür ve Sanat Günleri Başladı

16. Dursun Akçam Kültür ve Sanat Günleri etkinliği 9-10-11 Temmuz da memleketi Ardahan’da başlıyor. 3 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir