DOLAR 32,3113 % 0.13
EURO 34,9329 % 0.15
STERLIN 40,9202 % -0.28
FRANG 35,3693 % 0.17
ALTIN 2.413,43 % -0,33
BITCOIN 68.103,32 -0.929

Başkan Adıgüzel, Partililer İle Bayramlaştı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Başkan Adıgüzel, Partililer İle Bayramlaştı

31 Mart yerel seçimlerinde CHP’den Ataşehir Belediye Başkanı seçilen Onursal Adıgüzel, Ramazan Bayramı’nın ikinci gününde CHP Ataşehir İlçe Başkanlığında partililer ile bayramlaştı.

CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı’nda perşembe günü, saat 11.00’de bayramlaşma töreni yapıldı. Törendeki konuşmaları Partililerin bir bölümünün bina dışından dinlemek zorunda kaldığı kutlamaya, CHP İstanbul Milletvekili Ali Gökçe, CHP Ataşehir Belediye Başkanı Onursal Adıgüzel, Ataşehir Belediye Meclisi 1. Başkanvekili Kaya Uluyılmaz, Ataşehir Belediye Meclisi Grup Başkanı Birkan Birol Yıldız, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın, CHP Ataşehir Kadın Kolları Başkanı Seval Düzenli, CHP Ataşehir Gençlik Kolları Başkanı Ulaş Can Aslan’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda partili katıldı.

CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı’ndaki bayram kutlama töreninde ilk konuşmayı İlçe Başkanı Celal Yalçın yaptı. Yalçın konuşmasında ekonomik sıkıntılar içinde bulunan halkın “sabırsızlıkla yaşanabilir, cumhuriyetin değerlerinin korunduğu” bir yönetim beklediğini dile getirerek şöyle devam etti:”Bu umutları hep beraber yeşertmek istiyoruz ve bunu yeşertirken de düzgün çalışmamız, doğru yönetmemiz, kazandığımız Belediyelerde gerçekten Sosyal Demokrat belediyecilik nasıl yapılır tüm ülkeye göstereceğimiz bir döneme evriliyoruz. Bunun mücadelesini belediye başkanlarımız geçmişte İstanbul’da, Ankara’da, İzmir’de nasıl yaptılarsa yarın yine yapacaklar ve halk da bunun teveccühünü bize %38’e yakın bir oyla Türkiye’de birinci Parti olarak gösterdi.” Bu başarıda yöneticilerle birlikte kadınların, emekçilerin, gençlerin büyük payı olduğunu vurgulayan Yalçın, “bu zaferin mimarı olan emek örgütümüzün bayramını kutluyorum ve nice bayramlarda da hep beraber el ele gönül gönüle Bayram coşkusunu iktidarda taçlandırdığımız bir geleceği hep beraber öreceğimize olan inancımla kutluyorum. Hep beraber başaracağız ve ülkemizi demokratik, çağdaş ve batı uygarlıklarına örnek teşkil edecek niteliğe hep beraber taşıyacağız.”

CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı’nda yapılan bayramlaşmada konuşan Belediye Başkanı Onursal Adıgüzel, Atatürk’ün “umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır” sözünü anımsattı ve “Türkiye’nin 973 ilçesinde 81 ilinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağını dalgalandırıp başarıya ulaştıran siz değerli emekçilere, Türkiye’deki bütün yol arkadaşlarımıza selam olsun. Umut her şeyin önünde, İnancımızdan aldığımız miras ve en önemlisi bir arada yürüyüşümüz neleri başarabileceğimizi hem Ataşehir’de hem İstanbul’da hem de Türkiye’de göstermiştir Bu anlamda hepinize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

CHP Ataşehir’in bayramlaşma töreninde İstanbul Milletvekili Ali Gökçe son konuşmayı yaptı. Gökçe, önümüzdeki Salı günü TBMM’nin çalışmalarına başlayacağını belirterek şöyle dedi: “o mecliste daha bir gururla, göğsümüzü gere gere Türkiye’nin 1. partisi olduğumuzu dile getireceğiz. Böylesine heyecanlı, yüzü gülen kalabalıklarla bayram kutlamayı özlemiştik. Bbunun için en başta sayın genel başkanımız Özgür Özel’e çok teşekkür ediyorum, çünkü tüm Türkiye’de gençlere ve özellikle kadınlara güvenmeyi tercih etti ve gördük ki aslında vatandaş bize kredi vermek için bekliyordu, sadece bizden bir hamle bekliyordu, büyük ölçüde vatandaşın bizden beklediği değişimi sağladığını düşünüyorum. Sonra İstanbul’da bugüne kadar yürüttügüm en rahat seçim çalışmasını bu seçimde yaşadım, bu konuda özellikle İstanbul Büyükşehir Belediye başkanımız Ekrem İmamoğlu’na çok teşekkür ediyorum, çünkü hep yapacağız propagandası yapardık. Bu seçimde gittiğim yerlerde hep yaptıklarımızı anlattım yapacaklarımıza da değindim ama 5 yıl içerisinde öğrencilere gençlere kadınlara çocuklara özellikle dezavantajlı gruplara sağladığı imkanlar sayesinde gittiğimiz yerlerde bunları bunları yapacağız demedik. Bunları bunları yaptık, dedik. İstanbul’da Türkiye’de bir çok arkadaşımız var kaldı ki ben birçok ile çalışmaya gittim birçok ilçede çalışmaya katıldım Ataşehir’in ortaya koyduğu çalışmayı başka bir yerde ortaya konduğunu göremezsiniz. Burada bütün emeği geçenlere teşekkür ediyorum, iyi bayramlar diliyorum.”

 

 

YORUM YAP

Vacit KARAGÜLMEZ 13 Nisan 2024 / 23:21 Yanıtla

Ataşehlr’deki seçim çalışmalarında 31 Mart 2019 seçimlerinde alınan sonucun başlangıç olması ve 31 Mart 2024 seçimlerinde ise bu gün tüm TÜRKİYE’de nerede ise her ilçe ve ilde büyük bir başarı gibi görülen aslında genel ortalaması yüzde otuz sekiz ile ile büyük bir sıçrama gibi görülmesi ve buna göre
rehafate kapılmadan daha çok mahalle ziyaretleri yapılarak sokaklardaki kanalizasyon ızgaraları ve mazgalların temizliği ve eksik gedik ne varsa bunları gözden geçirilmeli ve kontrolleri yapmak gerekir. Öncelikle mahallelere annelerin
özgürce çalışabilmeleri için 02-05 yaşlardaki
çocuklara kreş daha sonra da gençler ve emeklilere, yaşlılarımızın sosyalleşmesi için yaşlı ve gençlik kahvesi oturabilecekleri, ikinci yuvaları gibi görecekleri yaşam alanları
kullanabilecekleri donatıları kazandırılmalı.Bu güne kadar geçim sıkıntısı görmeyen emeklilerimlzin durumları ortada
yaşam mücadelesi veren yaşlılar için rahatça
çay, kahve içebilecekleri 65 yaş üstündekilerden ücret alınmadan bu olanaklar
sağlanmalıdır. Ayrıca ilköğretim, lise ve dengi okul ve üniversite öğrencilere bir öğün bile
olsa yemek verilmesi sağlanmalıdır.
Ayrıca mahallelerdeki sokak hayvanları rehabilite edilerek sokak güvenliği sağlanmalıdır.Mahallelere ziyaretler yapılmalı insanlar ile iç içe olmalı özellikle kentsel dönüşüm ile ilgili bilgilendlrilmeler yapılmalıdır.