Anasayfa / Gündem / Ataşehir Belediye Başkan Vekili İlhami Yılmaz Kimdir?

Ataşehir Belediye Başkan Vekili İlhami Yılmaz Kimdir?

Ataşehir Belediye Başkan vekili ve CHP Ataşehir Belediye meclis sözcüsü  İlhami Yılmaz, geçmişteki başarılı tercübeleri ile Ataşehir Belediyesinde çalışan bürokratların akıl hocası haline geldi.

Ataşehir Belediye Başkan vekili İlhami Yılmaz, Ataşehir Belediyesi’nde Başkan yardımcıları ve Müdürlerin çözemediği sorunları yada bürokratik işlemlerde takıldıkları konular için kendisine danışılan ve tercübelerinden faydalanılan bir isimdir. İlhami Yılmaz, hayatı boyunca özel şirket yöneticiliği ve üst düzey bürokrat olarak görev almış, devlet bürorasisini iyi bilen tercübeli bir bürokrat olarak öne çıkıyor.

İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden geçici olarak uzaklaştıralan Battal İlgezdi yerinde Ataşehir Belediye meclisi tarafından Başkan vekiliğne 16 Aralık 2017 yılında seçilen İlhami Yımaz , bu görevi çok başarılı bir şekilde 2019 yerel seçimlerde yeniden Ataşehir Belediye Başkanı seçilen Battal İlgezdi’ye emaneti alnın akıyla devretmişti.

İLHAMİ YILMAZ KİMDİR?

İlhami Yılmaz 1953 yılında Malatya’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Malatya’da tamamladı. 1977 yılında İstanbul İktisadi Ticari İlimler Akademisi’nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadi Enstitüsü ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Finans kürsüsünde MBA master’ını tamamladı.

Kamuda ve özel sektörde kademeli olarak üst düzey yöneticilik yaptı. Halk Bankası’nda Proje Değerlendirme Uzmanı, TMSF’de yöneticilik görevlerinde bulundu. Devlet Yatırım Bankası’yla Dünya Bankası’nın hazırlamış olduğu “Sanayi İşletmelerinde Proje Hazırlama ve Uygulama Seminerleri”ne katılarak dokuz ay süresince yurt dışında kaldı.

1999 yılından itibaren iki dönem Kadıköy Belediyesi Meclis Üyeliği ve Belediye Meclis Başkan Vekilliği; 2009 yılından itibaren de üç dönem Ataşehir Belediyesi Meclis Üyeliği, İBB Meclis Üyeliği, Belediye Başkan Yardımcılığı ve İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden uzaklaştırılan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi yerine yaklaşık 1.5 yıl vekaleten Ataşehir Belediye Başkan vekiliği yaptı. İlhami Yılmaz halen Ataşehir Belediye Başkan vekili olarak görevine devam ediyor.

Göz Atın

Orhan Atalay, DSİ Genel Müdürü Lütfü Akça’yı Ziyaret Etti

AK Parti Ardahan Milletvekili Prof.Dr. Orhan Atalay, Devlet Su işleri Genel Müdürü Prof Dr Lütfü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir