Anasayfa / Gündem / Başkanların Başkanı: İlhami Yılmaz

Başkanların Başkanı: İlhami Yılmaz

İstanbul Ataşehir Belediye Başkan vekili İlhami Yılmaz, Ataşehir Belediyesi’nde Başkan yardımcıları, Müdürler hatta Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi çözemedikleri sorunları yada bürokratik işlemlerde takıldıkları konular için kendisine danışılan ve tercübelerinden faydalanılan bir isimdir. İlhami Yılmaz, hayatı boyunca özel şirket yöneticiliği ve üst düzey bürokrat olarak görev almış, devlet bürorasisini iyi bilen tercübeli bir bürokrat olduğu için, Başkan ve Başkan yardımcıların ve müdürlerin kendisine ”Başkanları Başkanı” demesine sebep oluyor.

İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden geçici olarak uzaklaştıralan Battal İlgezdi yerinde Ataşehir Belediye meclisi tarafından Başkan vekiliğne 16 Aralık 2017 yılında seçilen İlhami Yımaz , bu görevi çok başarılı bir şekilde 2019 yerel seçimlerde yeniden Ataşehir Belediye Başkanı seçilen Battal İlgezdi’ye emaneti alnın akıyla devretmişti.

İLHAMİ YILMAZ KİMDİR?

İlhami Yılmaz 1953 yılında Malatya’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Malatya’da tamamladı. 1977 yılında İstanbul İktisadi Ticari İlimler Akademisi’nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadi Enstitüsü ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Finans kürsüsünde MBA master’ını tamamladı.

Kamuda ve özel sektörde kademeli olarak üst düzey yöneticilik yaptı. Halk Bankası’nda Proje Değerlendirme Uzmanı, TMSF’de yöneticilik görevlerinde bulundu. Devlet Yatırım Bankası’yla Dünya Bankası’nın hazırlamış olduğu “Sanayi İşletmelerinde Proje Hazırlama ve Uygulama Seminerleri”ne katılarak dokuz ay süresince yurt dışında kaldı.

1999 yılından itibaren iki dönem Kadıköy Belediyesi Meclis Üyeliği ve Belediye Meclis Başkan Vekilliği; 2009 yılından itibaren de iki dönem Ataşehir Belediyesi Meclis Üyeliği, İBB Meclis Üyeliği, Belediye Başkan Yardımcılığı ve İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden uzaklaştırılan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi yerine yaklaşık 1.5 yıl vekaleten Ataşehir Belediye Başkan vekiliği yaptı. İlhami Yılmaz halen Ataşehir Belediye Başkan vekili olarak görevine devam ediyor.

Göz Atın

İBB teknolojiyi genç yetenekleri yakalıyor

Bilgi teknolojileri alanında genç insan kaynağı yetiştirmek amacıyla 30 adayla ‘İBB Tech Gelecek’ programı başlatıldı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir