Home / Kültür Sanat / Ahmet Kaya’nın hayatı film oluyor

Ahmet Kaya’nın hayatı film oluyor

43 yaşında hayatını kaybeden ünlü sanatçı Ahmet Kaya’nın hayatı Türkiye, Almanya ve İsviçre ortak yapımı bir film ile peyaz perdeye taşınıyor. Film için ilk çalışma başladı.’Ahmedo İki Gözüm’ adlı filminin çekimlerinin startı, Kaya’nın mezarının bulunduğu Fransa’nın başkenti Paris’te verildi.

Ahmet Kaya’nın hayatının konu edileceği film çekimleri Malatya, İstanbul ve Paris’te yapılacak olan film Ahmet Kaya’nın 19. ölüm yıldönümünde 27 ayrı ülkede aynı anda vizyona girecek. Türkiye, Almanya ve İsviçre ortak yapımı olan Ahmedo İki Gözüm filmin yönetmenliğini İranlı yönetmen Adnan Osman Shanaz ile Arafat Rüzgar yapıyor. Senaristliğini Gönül Aktürk’ün yaptığı, filmde Ahmet Kaya rolünü kimin oynadığı ise henüz açıklanmadı. Çekimleri Malatya, İstanbul ve Paris’te yapılacak olan film 16 Kasım 2019’da Türkiye ve 27 ayrı ülkede aynı anda seyirciyle buluşacak.

Ahmet Kaya’ya kim nasıl tuzak kurdu?

Yapımcılığını 7. Sanat Sinema, Ökkeş Sevimli, Arafat Rüzgar ve Eşref Bukan’ın yaptığı filmde Ahmet Kaya’nın hayatına mal olan olaylar çarpıcı ve hafızalardan silinmeyecek sahnelerle izleyiciye sunulacak. ‘Kimler Ahmet Kaya’yı hedef aldı?’, ‘Neden Ahmet Kaya?’, ‘Ahmet Kaya Paris’te neler yaşadı?’, ‘Ahmet Kaya vatan hasreti çekerken başka hangi acıları yaşadı?’ gibi pek sorunun cevabı ‘Ahmedo İki Gözüm’ adlı filmde yer alacak.

Ahmet Kaya’yı kim canlandıracak?

Senaristliğini Gönül Aktürk’ün yaptığı, yerli ve yabancı yüzlerce oyuncunun rol alacağı ‘Ahmedo İki Gözüm’ adlı filmde Ahmet Kaya rolünü kimin oynadığı ise sır gibi saklanıyor. Öyle ki filmin setinde fotoğraf çekilmesine izin verilmiyor. Çekimleri Malatya, İstanbul ve Paris’te yapılacak olan film 16 Kasım 2019’da Türkiye ve 27 ayrı ülkede aynı anda vizyona girecek

About Erkan Sarıkaya

Bizimle sosyal hesaplarımdan yada telefon numaralarımızdan iletişime geçebilirsiniz.

Check Also

İstanbul Uluslararası Akordeon Festivali Ataşehir’de Başlıyor

Türkiye’de ilk olma özelliğini taşıyan ve bu yıl ikincisi düzenlenecek olan İstanbul Uluslararası Akordeon Festivali, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.