Home / Kültür Sanat / 7. FilmAmed Belgesel Film Festivali başladı

7. FilmAmed Belgesel Film Festivali başladı

4 gün sürecek festival kapsamında Türkiye, Avrupa, Latin Amerika, Uzakdoğu ve Ortadoğu’dan 44 belgesel film izleyiciyle buluşacak.

7’inci FilmAmed Belgesel Film Festivali başladı. Festival kapsamında 44 yapım izleyici ile buluşacak. Film gösterimlerinin yanı sıra festivalde forum ve söyleşiler de olacak.

Diyarbakır’da bulunan Ortadoğu Sinema Akademisi Derneği tarafından bu sene 7’ncisi düzenlenen FilmAmed Belgesel Film Festivali, dün akşam ÇandAmed Sinema Salonunda “Ben Devrimim” adlı filmin gösterimiyle başladı.

Festivale Barış Anneleri Meclis üyeleri, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Milletvekili Saliha Aydeniz ve yöneticilerin yanı sıra çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı. Film festivallinde salona giren sinemaseverlere beyaz tülbentler dağıtıldı.

12 Mayıs’a kadar sürecek festival kapsamında Rojava, Avrupa, Latin Amerika, Uzakdoğu ve Ortadoğu’dan 44 belgesel film ÇandAmed Sinema Salonu ve TMMOB Mimarlar Odası Diyarbakır Şubesi’nde izleyiciyle buluşacak.

Film gösterimlerinin yanı sıra festivalde forum ve söyleşiler de olacak.

Festivalde bütün yapımlar ücretsiz olarak izleyiciyle buluşacak.

About Erkan Sarıkaya

Bizimle sosyal hesaplarımdan yada telefon numaralarımızdan iletişime geçebilirsiniz.

Check Also

Üsküdar Nakkaştepe Millet Bahçesinde Açık Hava Sineması

Yaz gecelerinin nostaljik etkinliği olan sinema gösterimi İstanbul Üsküdar Nakkaştepe Millet Bahçesi’nde yeniden başladı. Sıcak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.