DOLAR 32,3388 % 0.08
EURO 34,9676 % 0.04
STERLIN 41,3903 % -0.12
FRANG 36,1785 % 0.12
ALTIN 2.394,18 % -0,87
BITCOIN 66.970,53 -3.628

İsa Kırım,Yenisahra Mahallesi Muhtar Adayı Oldu

Yayınlanma Tarihi : Google News
İsa Kırım,Yenisahra Mahallesi Muhtar Adayı Oldu

Ataşehir Yenisahra Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı İsa Kırım, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yenisahra Mahallesi’ne muhtar adaylığını açıkladı. Bölge basını ile biraraya gelen İsa Kırım, “Mahallemizin tüm sorunlarını biliyorum, mahallemizin daha iyi hizmet alması için adayım” dedi.

Mahallenin ilk kurucu sakinlerindenim

Yenisahra Mahallesi’nde 1969 yılından beri ikamet ettiğini aktaran Kırım,  Anadolu’nun farklı şehirlerinden gelen komşularının ikamet ettiğini, Yenisahra’nın eski ailelerinden birisi olduğunu belirtti.

Mahallemizin sorunlarını yakından biliyor ve çalışmalar yürütüyorum

2013 Yılında mahallesinde 1/5000’lik ve 1/1000’lik imar çalışmalarının başlaması ile birlikte, vatandaşların doğru bir şekilde bilgilendirilmesi noktasında ciddi çalışmalar yaptıklarını ve 2017 yılında kurumsallaşma yolunda dernek kurmaya karar verdiklerini aktaran Kırım, derneğin kurulması ile birlikte kentsel dönüşüm mağduru vatandaşların imar problemlerini gidermek açısından Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Ataşehir Belediyesi’nde vatandaşları bilgilendirmek ve mağduriyetlerinin giderilmesi açısından çalışmalar yürüttüklerini belirtti.

Vatandaşlarımızın mağduriyetlerini sürekli dile getirdik

Kırım, Özellikle İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar Komisyonu ve Ataşehir Belediyesi İmar Komisyonu heyetlerinin yanısıra Ataşehir’de bulunan siyasi partileri ziyaret ederek, hak sahiplerinin mağduriyetlerinin biran önce giderilmesi için dernek olarak görüşlerini ve vatandaşların taleplerini ilettiklerini belirtti. Vatandaşlarımızın kentsel dönüşüm, mağduriyetlerinin yanısıra kira desteği ve diğer haklardan yararlanması noktasında bilgilendirmeler yaptıklarını ve yetkililerle bu konuda görüştüklerini yineledi.

Mahallemizin biran önce dönüşmesini istiyoruz

Yenisahra Mahallesi’nin yapılarının imardan kaynaklı çok eski olduğunu ve mahallenin en büyük sorununun imar olduğunu, bu konuda sürecin her daim takipçisi olduklarını belirterek; mahallemizin girişinde o dönemde Ataşehir ve Kadıköy Belediyelerinin ortak kullanım alanı olan temizlik işleri şantiyesinin bölgeden taşınması için girişimlerde bulunduklarını, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin bu talebi olumlu karşılayarak Ataşehir Belediyesi temizlik işleri şantiyesini Ferhatpaşa Mahallesi’ne taşıdıklarını aktardı. Başkan İlgezdi’nin ayrıca, Kadıköy Belediyesi temizlik şantiyesinin bölgeden taşınması için girişimlerde bulunduğunu ifade etti.

Kentsel dönüşümden kaynaklı 1500 vatandaşımız mağdur oldu

Bugüne kadar Yenisahra mahallesi’nde depreme karşı dayanıksız olduğu karot çalışması ile tespit edilen 250 bağımsız birimin yıkımı gerçekleşti. 1500 vatandaşımız kentsel dönüşüm sürecinin hızlanmaması nedeniyle mağduriyet yaşıyor. Şuanda bile mahallemizde henüz başlayan bir inşaat çalışması yok. Birçok bina tahliye edilmiş ve yıkılmaya hazır halde bekliyor. Vatandaşlarımızın beklentisi, sözleşme yaptıkları firmaların bir an önce inşaata başlaması. İmarın çıkması için mücadele veren başta Ataşehir Belediye Başkanımız Battal İlgezdi’ye, meclis üyelerimize, Ataşehir ve İBB İmar Komisyon üyelerimize, siyasi partilerimize ve bakanlık yetkililerimize teşekkür ediyorum.

Mahallemin sorunlarını biliyor ve çözümü için adayım

Muhtar adayı olmamdaki amaçta, uzun yıllardır vatandaşlarımızın bizlerden artık beklenti içerisine girdiklerini görüyorum. Hem dernek çalışmaları hemde basın mensubu olmam nedeniyle, mahallemizin sorunlarını yakından bilen, bu konuda da birçok girişimde bulunan birisi olarak aday olmaya karar verdim. Dernek olarak yaptığımız çalışmalar ortadadır. Mahallemizin daha yaşanılabilir, daha iyi hizmetler alması ve halkımızın beklentisi olan kentsel dönüşümün takipçisi olmak adına seçmenlerimizin ve komşularımın oylarına talibim. Dernek olarak yaptıklarımız en büyük referansımız olup, muhtarlıkta ise yapacaklarımız bunun devamı niteliğindedir. Barbaros Mahallesi Muhtarımız Keziban Üreyil ile de sık sık iki mahallemizin sorunları hakkında sürekli görüş ve fikir alışverişinde bulunmaktayım.

Azalarımı demografik yapıyı göz önüne alarak belirliyorum

Mahallemizin demografik yapısını göz önüne alarak, mahallemizin ortak akıl ile yönetilmesi ve komisyonlarla muhtarlığımızın güçlendirilmesi için muhtar azalarımı belirlemeye devam ediyorum. Şuanda yanımda bulunan değerli aza adaylarım; Süleyman Üçüncüoğlu (Sinop) , Sevgi Seymen(Tokat) ve Hasan Karadağ(Yozgat)’ı da sizlerle tanıştırmak istedim. Hasan bey iki dönemdir, mahallemizin muhtar adaylarından birisidir. Kendisi de bu süreçte beni destekleme kararı almıştır. Kendisine teşekkür ediyorum.

Kırım, daha sonra meslektaşlarının sorularını yanıtlayarak katılım sağladıkları için kendilerine teşekkür etti ve birlikte fotoğraf çekindi.

Yenisahra Mahallesi Muhtar Adayı İsa Kırım’ın Mirhan Kafe’de basınla buluştuğu kahvaltılı programa Ataşehir’de kurumları adına çalışma yürüten gazeteciler; Alaettin Bahçekapılı, Derya Arslan, Himmet Kaya, Serkan Şimşek, Ali Bal, Erkan Sarıkaya, Baki Özışık ile birlikte Muhtarlık İhtiyar Heyeti ekibi katıldı.

İsa Kırım Kimdir?

1962 Yılında Çankırı’nın Ilgaz ilçesinde doğdu. 1969 Yılından itibaren Yenisahra Mahallesi’nde ikamet etmekte olup, Yenisahra Sakarya İlköğretim Okulu’nun ilk mezunlarındandır.  2017 Yılında Ataşehir Yenisahra Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin kurucusu ve halen dernek başkanıdır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynak: atasehir.com.tr

YORUM YAP