Anasayfa / Gündem / Van’da ikinci çığ faciası: 33 kişi hayatını kaybetti

Van’da ikinci çığ faciası: 33 kişi hayatını kaybetti

Van’da çığ altında kalanları arayan ekibin üzerine çığ düştü 33 kişi yaşamını yitirdi.Van’da 5 kişinin hayatını kaybettiği çığda kar yığını altında kalan 2 kişiyi arayan ekiplerin üzerine de çığ düştü. İkinci çığda en az 33 kişi yaşamını yitirdi, 53 kişi yaralandı.

Van’da dün akşam saatlerinde bir minibüsün üzerine düşen çığın altında kalan vatandaşları arayan arama kurtarma ekibinin üzerine çığ düşmesi sonucunda 33 kişi hayatını kaybetti, 63 kişi de yaralandı.

Van’ın Bahçesaray ilçesinde dün akşam saatlerinde sıralarında üzerine çığ düşen minibüste bulunan 5 kişinin cansız bedenine ulaşılırken, 6 kişi ise sağ olarak kurtarılmıştı. Minibüste olduğu düşünülen 2 vatandaşı kurtarmak için çalışmalar devam ederken, ikinci kez çığ düştü.

AFAD, ikinci çıf faciasında 33 kişinin hayatını kaybettiğini, 63 kişinin de yaralandığını açıkladı. Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, yaralılardan 9 kişinin durumlarının ağır olduğunu ve çığ altında kaç kişinin olduğuna yönelik net bir bilgi olmadığını açıkladı.

Göz Atın

Sarıyer’de Çocuklara Deniz Kirliliği ile Mücadele Anlatıldı

Sarıyer Belediyesi, Karadeniz Ekonomik İş Birliği Örgütü, AB Delegasyonu ve ABD İstanbul Başkonsolosluğu Karadeniz’deki deniz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir