Anasayfa / Gündem / Üç Yardım Meleği Yolculuklarını Tamamladılar

Üç Yardım Meleği Yolculuklarını Tamamladılar

İstanbul’dan yola çıkarak 5 yıldır devam ettirdileri ve geleneksel hale getirdikleri yardım kampanyası için gönül elçileri DAH(Duygu-Ayfer-Hülya) yardım yolculuğunu tamamladılar.

Beş yıldır her Ekim ayında ülkemizin çeşitli bölgelerinde yaşayan en az 500’e yakın ihtiyaç sahibi çocuğumuza dostlarının maddi-manevi destekleriyle bot-mont-atkı-bere ve kırtasiye malzemesi götüren Gönül Elçileri DAH Duygu Çelik, Ayfer Tiftik ve Zeynep Hülya Yalçın bu yıl da rotayı Diyarbakır, Tunceli, Erzincan, Şavşat ve Trabzon olarak belirlediler. 11 Ekim’de Diyarbakır başladıkları dağıtımı 24 Ekim’de Trabzon’da tamamladılar. Toplam da 612 çocuğumuzu mutlu etmiş olmanın haklı gururunu yaşıyorlar.
5 yıldır Adıyaman’dan Mardin’e; Artvin’den Trabzon’a; Erzincan’dan Batman’a kadar uzanarak toplam 3500-4000 minik kalbe dokundular.
Duygu Çelik yaptığı açıklamada; Bizler, gücümüz ve enerjimiz el verdiği sürece kendi ellerimizle çocuklarımızın kapılarına kadar ulaşıp onlara bot-mont-atkı-bere ve kırtasiye malzemelerini hediye ediyoruz. Onların yüzündeki mutluluk ve heyecanı bizzat görmek tarif edilemez bir duygu. Maddi ve manevi destek olan bütün dostlarımıza teşekkür ediyoruz. Onlar da bu desteğin perde arkasındalar. Küçük Arkadaşım grubuna da destekleri için müteşekkiriz. Artvin Belediye Başkanımız Sayın Demirhan Elçin’in bizlere taktığı “Gönül Elçileri” ismi artık bizim logomuz. Gönüllülük esasına dayalı her yardım ve projede bizler varız.
Ayfer Tiftik; Ne kadar güzel dostlarımız var. Geceli gündüzlü el emeği göz nuru atkı bereler örüyorlar. Bunun yanında diğer hediyeleri alabilmemiz için maddi destek oluyorlar. Hepsine teker teker teşekkür ediyoruz. Ve her yıl bu yolculuğumuza Gönül Elçileri olarak devam edecek olmanın keyfi içerisindeyiz.
Hülya Zeynep Yalçın; Bu sene yardım yolculuğumuzu da çok yoğun manevi duygularla tamamlamış bulunmaktayız. Kafamızı yastığımıza huzurla koyacak olmanın keyfiyle evlerimize dönüyoruz. Seneye de miniklerimizin ruhuna dokunmak dileğiyle.

Göz Atın

Van Valisi’nden Bekir Bozkızıl’a Teşekkür Plaketi

Van Kültür ve Dayanışma Vakfı gecesinde Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, CHP Ataşehir Belediye Meclis …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir