Anasayfa / Gündem / Türkiye’nin Corona Virüsüne Karşı Gizli Silahı: Kolonya

Türkiye’nin Corona Virüsüne Karşı Gizli Silahı: Kolonya

Türkiye’de her evde bulunan Kolanya’ya olan ilgi, uluslararası haber ajanlarına haber oluyor. Fransız haber ajansı AFP, misafirperverliğin sembolü olarak görülen kolonyanın Türkiye’de bir anda nasıl salgınla mücadelede ‘gizli silah’ haline geldiğini haberleştirdi.

Türkiye’de kolonyaya yönelik talep, Corona virüsü salgıyla beraber beklenmedik oranda arttı. Türkiye’deki ilk Corona virüsü vakasının açıklanmasından kısa bir süre önce büyük kentler başta olmak üzere ülke genelinde kolonya her yerde yok sattı.

Türkiye’de corona virüsün yayılmasının ardından kolonya satışındaki yükseliş ilgi çekti. Fransız Haber Ajansı (AFP) halkın corona virüsüne karşı aldığı kolonyalı önlemi ‘Türklerin gizili silahı kolonya’ başlığıyla yayınladı.

AFP, Türkiye Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği yönetim kurulu üyesi Profesör Bülent Ertuğrul’un görüşüne yer verdi. Ertuğrul “Eğer su ve sabun yoksa en az yüzde 60 oranında alkol içeren bir dezenfektan iş görebilir. Alkol iyi bir çözücüdür, viral zarfı yok eder. Kolonya en az yüzde 70 alkol içeriyor. İşte bu nedenle corona virüse karşı iyi bir dezenfektan.”dedi.

 

 

Göz Atın

Ardahan Köprülü Beldesi’nde Erik ve Karpuz Yetiştirdiler

Ardahan Köprülü Beldesi’nde Serada Karpuz yetiştirmeye başladılar. Ayrıca Köprülü Beldesi’ne bağlı Dedeşen köyünde sert iklim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir