Anasayfa / Gündem / Türk Halk Müziği Sanatçısı Mine Kuş Açıklama Yaptı

Türk Halk Müziği Sanatçısı Mine Kuş Açıklama Yaptı

Türk Halk Müziği Sanatçısı Mine Kuş, kendisine yönelik bir haber sitesinde ve sosyal medyada yazılan iddialara yönelik açıklama yaptı.

Türk Halk Müziği Sanatçısı Mine Kuş, Basın Açıklaması Şöyle:

KAMUOYUNA DUYURU

30.04.2021 tarihinde birkaç yerel internet basın kuruluşlarında ve sosyal medya hesaplarında hakkımda yayınlanan

“TRT sanatçısıyım”dedi, hemşehrilerini dolandırdı! Başlıklı yalan, mesnetsiz ve kişilik haklarımı zedeleyen haber ve içerikleri nedeniyle tarafımca işbu kamuoyu duyurusunun yapılması zaruri olmuştur.

Yayınlanan haberde belirtilen şahıs bana uzaktan akraba olan ancak kendisi ile hiç tanışmadığım konuşmadığım biridir.

İlgili şahıs ve ilgili haber yayın organlarının, “ilgili şahsın adını kullanarak Kars ve Ardahan’daki çeşitli esnaflardan kaz, peynir, yağ gibi şeyleri aldığım ve parasını ödemediğim iddiaları” kesinlikle haksız, mesnetsiz, gerçeklikten uzak kişilik haklarıma saldırı teşkil eder niteliktedir.

Değerli hemşehrilerim ve çok kıymetli dostlarım bilirler ki, ŞÜKÜRLER olsun ki; böyle bir olaya TENEZZÜL EDECEK KAREKTERE asla sahip olmadım.

Yine aynı yazıda benim “SOKAK SANATÇISI” olduğum beyan edilmiştir. Tüm SOKAK SANATÇILARINA ve EMEĞİ ile kazanç sağlayan tüm EMEKÇİLERE saygılarımı sunuyorum. Böyle bir saygısızlıkla karşı karşıya kaldıkları için üzüntülerimi iletmek istiyorum. Ayrıca belirtmek isterim ki, Kimlerin nerelere nasıl geldiklerini benim dostlarım ve hemşehrilerim gayet iyi bilirler.

Meslek kariyerimde; gençlik yıllarımda TRT Gençlik korosunda yer almak ile birlikte TRT nin ilk istisna akidli sanatçılarından biri olarak mesleğe başladım ve devamında Türk Halk Müziği alanında çok saygın programlarda ve organizasyonlarda icracı olarak yer aldım. Ben yıllardır gerek Ulusal Tv ve Radyo Kuruluşlarında yer alan programlarım ve gerekse kendi memleketimin festivalleri, dernek programları, konserleri ve tüm organizasyonlarında Türk Halk Müziği sanatçısı olarak yer almış olmaktan sonsuz gurur duymaktayım. Siz sayın Kamuoyu ve dostlarım, değerli Hemşehrilerim, şöyle kısa bir internet araması ile ismimden arama yaptırarak dahi katıldığım programlarımı ve organizasyonları rahatlıkla görebilirler. Son 2-3 yılda dahi 200 e yakın organizasyona davet edildim ve yer aldım. Bu kadar tanınmışlıkla “Kimin Kimin” ismini kullanmaya ihtiyacı olduğu hususunun takdirini siz değerli hemşehrilerime bırakıyorum. İlgili şahıs hakkında daha önceki saldırıları nedeni ile tarafımca ilgili Savcılık şikayetleri yapılmış olup soruşturma aşaması devam etmektedir. Söz konusu yeni saldırısı ile ilgili olarak da, tarafımca doğruluğu teyit edilmeden yapılan haber nedeni ile hem ilgili yayın organlarına hem de ilgili şahsa karşı cezai ve hukuki kanuni yollara başvurulacağını tüm Kamuoyuna ve Değerli Hemşehrilerime,dostlarıma bildirmek isterim.

Saygılarımla.

MİNE KUŞ

Göz Atın

İsmail Erdem:Yıllar Eskiye Dayanır Yol Uzundur Dedik

AK Parti Ataşehir İlçe Başkanı İsmail Erdem, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yıllar önce çekilmiş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir