Home / Gündem / Terlan Kaya,Tarımsal Kalkınma Zirvesini Ziyaret Etti

Terlan Kaya,Tarımsal Kalkınma Zirvesini Ziyaret Etti

İstanbul Üsküdar Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooparatif Başkanı Terlan Kaya, İstanbul Yenikapı’da Avrasya Gösteri Merkezi’nde düzenlenen CHP’li Belediyeler Tarımsal Kalkınma Zirvesi’ne katıldı.

Üsküdar Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooparatif Başkanı Terlan Kaya, İstanbul Yenikapı’da Avrasya Sanat ve Gösteri Merkezi’nde düzenlenen etknliğe katılıp standları tek tek dolaşarak Belediye Başkanlarından yöresel ürünler hakkında bilgi aldı.

Üsküdar Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooparatifi Başkanı Terlan Kaya, İl ve ilçe Belediye standlarını ziyaret edip, Belediye Başkanları ile görüşme fırsatı buldu.

Hazırlıkları uzun süredir devam eden “CHP’li Belediyeler Tarımsal Kalkınma Zirvesi” İstanbul Avrasya Sanat ve Gösteri Merkezi’nde başladı. 30 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek zirvenin sloganı ise, “Tarımsal kalkınmada yeni politikalar, üretici odaklı çözümler” olarak belirlendi. Zirveye 160 CHP’li belediyenin yanı sıra, 300’ün üzerinde tarım kooperatifi katılacak. Belediyeler ve kooperatiflerin tarımsal ürünleri de fuar alanında kendileri için hazırlanan bölümlerde sergilenecek. Zirvede, belediyelerin tarımsal üretime verdiği katkılar ele alınacak ve partinin önümüzdeki süreçteki tarım programı somut olarak belirlenecek.

About Erkan Sarıkaya

Bizimle sosyal hesaplarımdan yada telefon numaralarımızdan iletişime geçebilirsiniz.

Check Also

CHP Ataşehir İçerenköy’de Aşure Dağıtı

CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı İçerenköy Mahalle temsilciliği 10 Ağustos 2022 Çarşamba günü Muharrem ayı dolayısıyl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.