Anasayfa / Gündem / Sevgi Sarıtaç Yılmaz’ın ”Solgun Seher” Kitabı Çıktı

Sevgi Sarıtaç Yılmaz’ın ”Solgun Seher” Kitabı Çıktı

Sevgi Sarıtaç Yılmaz’ın kitaplaştırdığı ilk eseri olan ”Solgun Seher” Kitabı okuyucuları ile buluştu. Gezip gördüğü yerlerde, karşılaştığı birçok insanın yaşamını konu alan hikayeler yazan Sevgi Sarıtaç Yımaz’ın ”Solgun Seher” Kitabı büyük ilgi görüyor.

Sevgi Sarıtaç Yılmaz, Köy Enstitü mezunu bir baba ve Ev hanımı bir Annenin çocuğu olarak 1961 yılında Ardahan Göle ilçesi Uğurtaşı (Dörtkilise) köyünde doğdu. Sevgi Sarıtaç Yımaz, ilk, Orta ve Lise öğrenimini Göle’de tamamladı. 1983 yılında evlendi. İki Çocuğu ve iki torunu olan Sevgi Sarıtaç Yılmaz, eşinin memur olmasından dolayı  Türkiye’nin bir çok ilini gezdi. Sevgi Sarıtaç Yımaz, aynı zamanda yağlı Boya resimleri yapmaktadır.

Sevgi Sarıtaç Yılmaz” Gençliğimde yaşadığım 12 Eylül ve sonrasını asla unutamadım. O yıllar hayatımızdan çok şeyler alıp götürdü. İşkenceler, baskılar ve tutuklamalar benim gini bir çok insanın hayatını kararttı. Önümüze çıkan barikatlar işimizi, aşımızı elimizden aldı. hayallerimiz hayal olarak kaldı. O günleri unutmak çokta mümkün olmasada, ‘Zaman her şeyin ilacıdır’ deyip yaşadık. Yinede her şeye rağmen direnmeye, mücadele etmeye devam ediyoruz” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir