Anasayfa / Gündem / SERKA Fizibilite Desteği Programı Kapsamında 1,5 milyon TL destek verecek

SERKA Fizibilite Desteği Programı Kapsamında 1,5 milyon TL destek verecek

Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA), 1,5 milyon TL bütçeli Fizibilite Desteği Programı için teklif çağrısına çıktı.

Serhat Kalkınma Ajansı; Ağrı, Ardahan, Iğdır ve Kars illerinde hayata geçirilecek Fizibilite Desteği Programı için teklif çağrısına çıktı. Program yılsonuna kadar devam edecek. Başvurular KAYS üzerinden 25 Aralık 2022’ye kadar yapılarak 30 Aralık 2022 tarihine kadar taahhütname teslimi yapılabilecek. Fizibilite Desteği Programı 1,5 milyon TL bütçeli olacak.

Fizibilite Desteği Programının amacı; Bölgenin kalkınması ve rekabet gücü açısından önemli fırsatlardan yararlanılmasına, Bölge ekonomisine yönelik tehdit ve risklerin önlenmesine, Bölgenin yenilik ve girişimcilik kapasitesinin geliştirilmesine yönelik yatırım projelerinin fizibilite çalışmaları ile kalkınma ajanslarının 2022 yılı teması olarak belirlenen Genç İstihdamı temasına katkı sunacak yatırım projelerinin fizibilite çalışmalarının desteklenmesidir.

Programdan; kamu kurum ve kuruluşları (Valilikler, İl/ İlçe Müdürlükleri, Kaymakamlıklar, vb.), yerel yönetimler ve mahalli idareler (Belediyeler, İl Özel İdareleri, Köy Muhtarlıkları), üniversiteler, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları (Ticaret ve Sanayi Odaları, Esnaf ve Sanatkârlar Odası, borsalar vb.), sivil toplum kuruluşları (dernekler, vakıflar, vb.), organize sanayi bölgeleri, küçük sanayi siteleri, birlik ve kooperatifler, teknoparklar, teknoloji geliştirme bölgeleri, endüstri bölgeleri ve iş geliştirme merkezleri yararlanabilirler.

Fizibilite Destek Programı için son başvuru tarihi KAYS üzerinden 25 Aralık 2022’ye kadar yapılarak 30 Aralık 2022 tarihine kadar taahhütname teslimi yapılabilecek olmakla beraber Ajans tarafından hazırlanan başvuru rehberi ve ekleri internet sitesinde sürekli bir şekilde yayımlanacak ve başvuru sahipleri son tarihi beklemeksizin istedikleri herhangi bir tarihte Ajansa proje başvurusunda bulunabilecekler. Alınan teklifler ise en geç bir ay içerisinde değerlendirilecek.

Kaynak: serka.org.tr

Göz Atın

Ayhan Bilgen: Hedef kitlemiz muhalefete gitmeyen oy kitlesi

Kars eski Belediye Başkanı ve Türkiye’nin Sesi Partisi (SES)) Genel Başkanı Ayhan Bilgen, Siyasal Yaşam …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir