Home / Gündem / SERKA, Ağrı’da 4 projeye destek verecek

SERKA, Ağrı’da 4 projeye destek verecek

Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA), Bölgesel Rekabet Edebilirliğin Artırılması Programı (REKAP) kapsamında Ağrı’da 4 projenin hayata geçirilmesi için sözleşme imzaladı.

Serhat Kalkınma Ajansı, Bölgesel Rekabet Edebilirliğin Artırılması Programı’na (REKAP) Ağrı’dan yapılan başvurularda başarılı bulunan 4 projenin sözleşmesini imzaladı. SERKA Genel Sekreteri Nurullah Karaca ile firma temsilcileri arasında imzalanan sözleşmeler 2022 yılında uygulanmaya başlanacak. Ajans’ın mali desteği ve firmaların eş finansmanıyla birlikte Ağrı’da 3 milyonluk bir yatırım hayata geçirilecek. Bölgesel Rekabet Edebilirliğin Artırılması Programı, bölge ekonomisi için önemli görülen sektörlerde verimliliğin, yenilikçi uygulamaların, kapasitenin, katma değerin ve rekabetin ulusal ve uluslararası ölçekte arttırılması amacıyla açıldı. Program kapsamında başta tekstil ve süt ürünleri olmak üzere birçok alt sektöre destek veriliyor. Programın, başta imalat sanayiinde üretim kapasitesinin ve istihdamın artırılması olmak üzere, verimliliğin sağlanmasına, modern üretim teknikleri kullanımının yaygınlaştırılmasına, markalaşmaya ve ürün çeşitlendirmeye katkı sunması hedefleniyor. Serhat Kalkınma Ajansı bu hedeflere ulaşmak amacıyla bütçeleri 200 bin ila 1 milyon 200 bin arasında değişen KOBİ projelerine destek vererek, gelecek yıl Ağrı’da 3 milyonluk yatırımı hayata geçirmiş olacak.

Kaynak: serka.com.tr

About Erkan Sarıkaya

Bizimle sosyal hesaplarımdan yada telefon numaralarımızdan iletişime geçebilirsiniz.

Check Also

ARDAKON’dan Ardahanlı Sporculara Büyük Destek

Merkezi İstanbul Kartal’da bulunan ve Başkanlığını Sami Atıcı’nın yaptığı Ardahan Konfederasyonu (ARDAKON) Ardahanlı Bilek Güreşçileri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.