Anasayfa / Sivil Toplum Kuruluşları / Serinçayır Derneği: Ciğerlerimize dokunmayın

Serinçayır Derneği: Ciğerlerimize dokunmayın

Merkezi İstanbul Esenyurt’ta bulunan Ardahan İli Göle İlçesi Serinçayır Köyü Kültür Derneği, Serinçayır ve çevresindeki ormanlık alanda yapılacağı iddia edilen ağaç kesimine tepki gösterip açıklama yaptı.

Serinçayır Köyü Derneği Başkanı Serhat Deli’nin sosyal medya sayfasından yaptığı açıklama şöyle:

AÇIK ÇAĞRIMIZDIR.Ciğerlerimize dokunmayın EFENDİLER.120 yılını dolduran ağaçların kesimi duyumu ve zaten yüzde 75′ ini kaçakçıya ,puşta 1 şişe rakıya kaptırmanın acısını yaşarken, kalan ağaçlara dokundurmayacağız. Halkımızı vicdani olarak savunma refleksine geçmeye ,tüm alanlarda kıyıma karşı duruşa davet ediyoruz. Özellikle Gölelıler ve Sarıkamışlılar her alanda bu kıyıma karşı koymalıdırlar.Kars ve Ardahan vekillerini,belediye başkanlarını ,derneklerini ,tüm stklarını ve halkımızı göreve çağırıyoruz. Sarıçam ormanlarının içerisinde tek bir ağacın kesilmesine bile karşıyız. Ağaç ticareti yaptırmak isteyenler devlet arazilerine Kanada Kavağı diksinler.10 yıl içerisinde tonlarca ağaç elde ederler.Serinçayır Dernek Yönetimi olarak bu kıyımı lanetliyoruz.

Serinçayır Derneği adına Dernek Başkanı Serhat DELİ

Göz Atın

KAR-DER’den İhtiyaç Sahibi Vatandaşlara Gıda Yardımı

Merkezi İstanbul Ataşehir’de bulunan ve Başkanlığını Orhan Çerkez’in yaptığı, Kars ve Yöresi Kültür Sosyal Yardımlaşma …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir