Home / Gündem / Seçim Öncesi Site Spor Arazisi Devredilmiş!

Seçim Öncesi Site Spor Arazisi Devredilmiş!

31 Mart seçimleri sonrası Ataşehir Sitespor sahasının  Gençlik Spor Bakanlığı’na verildiği ortaya çıktı.

Ataşehir Mevlana Mahallesinde bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanlığına ait 2 parselden oluşan 9047 m2 arazi üzerinde bulunan Site spor tesisleri 23 Haziran’da yenilen İstanbul seçimi öncesi verilen karar ile Gençlik Spor Bakanlığı’na devredildiği ortaya çıktı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 6 Mayıs’ta görevden alınmasında sonra 23 Haziran seçimlerini beklemeden bazı arazilerin bakanlıklar arası devredildiği ortaya çıktı. Sitespor Kulübü  yöneticilerine 23 Haziran seçimleri öncesi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan gelen yetkililerin ellerindeki Cumhurbaşkanlığı kararnamesini göstererek, tesisin boşaltılmasını istedikleri öğrenildi.

Yetkililer 30 yıl önce İBB teşviki ile kurulan İstanbul Site Spor’un sahasındaki tespit, tahsis ve tahliye işlemlerini de başlattı. 1990 yılında spor alanı olarak belirlenen dönemin iktidarı tarafından İBB’ye verilen 2 parsellik arazi, bölgenin en büyük amatör küme kulübü olan Sitespor başta olmak üzere diğer federe ve gayrı federe kulüplere tahsis edilmişti. O günden sonra Sitespor Kulübü Dernreği 30 yılı aşkın süredir su, elektrik ve doğal gaz gibi giderleri ödemeye başladı. Ecrimisil yükümlülüğünü de yerine getiren Sitespor’un binlerce amatör futbolcuya ev sahipliği yapan sahanın bakımını ise Ataşehir Belediyesi üstlenmişti. Sitespor sahasının Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yurt yapılacağı öğrenildi.

 

 

About Erkan Sarıkaya

Bizimle sosyal hesaplarımdan yada telefon numaralarımızdan iletişime geçebilirsiniz.

Check Also

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, Nuri Vatan’ı Ağırladı

Türkiye’nin uluslararası alanda da en çok tanınan markaları arasında bulunan Vatan Bilgisayarın kurucusu ve yönetim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.