DOLAR 31,1490 % 0.15
EURO 33,8051 % 0.01
STERLIN 39,4979 % 0.01
FRANG 35,3845 % 0.11
ALTIN 2.036,68 % 0,23
BITCOIN 1.778.972 7.964

Sarıyer’de Kars ve Ardahanlılar İftar’da Buluştu

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sarıyer’de Kars ve Ardahanlılar İftar’da Buluştu

İstanbul Sarıyer ilçesi İstinye Tersane Alanı’nda her yıl geleneksel olarak yapılan Dernek gecelerinde 22 Mayıs Çarşamba akşamı Kars Ardahan etkinliği yapıldı.

Sarıyer Belediyesi ev sahipliğinde ve Kars Ardahan Dernekleri tarafından organizasyonu yapılan Ardahan-Kars Gecesi’nde Türk Halk Müziği Sanatçıları Erkan Ergezer ve Kurbani Sural’ı sahne aldı.

Yöresel sanatçıların seslendirdikleri türküler ile alanı dolduran vatandaşlara keyifli bir akşam yaşattı. Yaklaşık iki saat süren programda alanı dolduran vatandaşlar türküler eşliğinde halay çekti. İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu kuruyucu Başkanı Güven Doğruyol, Federasyon adına yaptığı açıklamada ” Hemşerilerimizle böyle bir gecede bir araya getiren Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi. Gecenin sonunda sahneye çıkan Kafkas Dans ekibi yaptığı gösteri ile büyük ilgi gördü.

Geceye CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Hoçvan Dernekler Federasyonu Başkanı Türkan Yılmaz, İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu Başkan yardımcısı Şemsettin Şenel, KAISİAD Kurucu Bakanı Süreyya Cinik, İstanbul Ardahan İl Derneği Başkanı Ahmet Demirbaş ve çok sayıda STK yönetici katıldı.

 

YORUM YAP