Anasayfa / Sivil Toplum Kuruluşları / Saffet Kaya ARDAFED Seçimine Müdahale mi Edecek?

Saffet Kaya ARDAFED Seçimine Müdahale mi Edecek?

Ardahan eski Milletvekili Saffet Kaya, 4 Mart Çarşamba akşamı İstanbul’da TBMM Florya Atatürk Köşkü’nde Ardahan STK’ları ile biraraya geldi. Toplantıya STK Başkanlarını Saffet Kaya’nın davet ettiği öğrenildi.

Ardahan eski Milletvekili Saffet Kaya, yaklaşık 3 aylık dönemde İstanbul’da çok sayıda Dernek etkinliğine katlıp siyasete yeniden döneceği sinyalerini vermişti.

Ardahan eski Milletvekili Saffet Kaya, İstanbul daki STK’lar ile buluşmaları devam ediyor. 4 Mart Çarşamba akşamı İstanbul’da TBMM Florya Atatürk Köşkü’nde yaklaşık 10 dernek başkanları ve yönetim kurulu üyeleri ile yemekli toplantı yapıp İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanlığı seçim süreci ile ilgili istişarede bulunuldu. Toplantıda bazı Dernek Başkanların ARDAFED seçim sürecinde Saffet Kaya’dan destek istedikleri iddia edildi.. Bazı Dernek Başkanlarında siyasetçilerin STK’ların seçim sürecine karışmalarına karşı olduklarını belitikleri öğrenildi.

Başkanlığını Gazeteci Fakir Yılmaz’ın yaptığı Ardahan Dernekler Federasyonu (ARDAFED) 17 Mayıs Pazar 2020’de olağan kongresini yapacak. ARDAFED Kongresi öncesi İbrahim Beşli aday olduğunu açıklamıştı.

 

Göz Atın

KAR-DER’den İhtiyaç Sahibi Vatandaşlara Gıda Yardımı

Merkezi İstanbul Ataşehir’de bulunan ve Başkanlığını Orhan Çerkez’in yaptığı, Kars ve Yöresi Kültür Sosyal Yardımlaşma …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir