Anasayfa / Gündem / Orhan Gökdemir: İstihdam sağlayarak insanlarımıza faydalı olabiliriz

Orhan Gökdemir: İstihdam sağlayarak insanlarımıza faydalı olabiliriz

Ankara’da Hacıali markadı ile et ve süt ürünleri konusunda bir marka yaratan Orhan Gökdemir, yaptıkları çalışmalar konusunda Serhat Yaşam Dergisi imtiyaz sahibi Erkan Sarıkaya’ya önemli açıklamalar yaptı.

Serhat Yaşam: Orhan Gökdemir kimdir? Bize kendinizden bahsedebilir misiniz?

Orhan Gökdemir: 1969 Ardahan merkez Hacıali Köyü doğumluyum. Ortaokulu ve Lise öğrenimini Babamın mesleğinden dolayı Manisa Turgutlu’da tamamladım. Daha sonra Ankara Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesi’ni bitirdim. Ayrıca Siyaset bilimi ve Ekonomi üzerine yüksek lisanslı bitiren Ardahanlı iş adamı hemşerinizim. Yaklaşık 11 yılık bürokratlık hayatın sonra istifa edip ARDA A.Ş firmasını kurduk.

Serhat Yaşam: Hacıali adında bir et ve süt ürünleri firması ile sektörde yer alıyorsunuz. Çalışmalarınız hakkında bilgi verebilir misiniz?

Orhan Gökdemir: 2005 ile 2008 yılları arasında kendi memleketimde bir yatırım niyetimiz oldu. 2 bin dönümlük bir arazimiz vardı. Her yaz bende memleketimde olurdum ekip biçerdik. Araştırmalarımız sonucunda memleketimde Hollanda benzeri bir çiftlik olabileceğini böylece modern tarım ve hayvancılık yapılabileceğini farkettim. 2010 yılında kendi köyümde DAP projesi çerçevesinde Doğunun en modern  çiftliğine kurduk. Yurt dışından simetri ırkindan İnekler getirdik. Bizim kurduğumuz çiftlik örnek alınarak Ardahan’da 22 tane çiftlik daha kuruldu. Ardahan’da et ve süt kapasitesinin artmasına vesile olduğum için çok mutluyum. Ankara Kazan’da bir çiftlik kurarak bir ayağımıza burada olsun dedik. Ardahan meralarında 1300 çeşit çiçeği ile beslenerek kesime kısa süre kala Ankara’ya getirerek Sucuk, pastırma gibi et ürünleri olarak satışını yapıyoruz.

Serhat Yaşam: Bir dönem Ardahan’da milletvekili adayı oldunuz. Orhan Gökdemir’i yeniden Siyasette görebilecekmiyiz?

Orhan Gökdemir: Geçmişte MUSİAD’ın teşviki ile AK Partiden Ardahan’da aday olduk. Çok az bir farkla kaybettik. Demek nasip değilmiş. Biz iş adamıyız memleketimize yatırım yaparak, istihdam sağlayarak insanlarımıza faydalı olabiliriz.

Serhat Yaşam: Ardahan’a bir yatırım projeniz var mı?

Orhan Gökdemir: 2012 yılında uzun bürokratik işlemlerler sonucunda devletinde verdiği teşvik desteği ile hayvancılık üzerine büyük bir yatırım projemiz vardı. Malesef o dönem bazı söylemler yüzünden şevkimiz kırıldı o yatırımı yapmaktan vazgeçtik. Hayvan besiciliği bölgede devam ettiriyoruz. Sanayi konusunda daha önce vazgeçtiğim projeyi devam ettirme kararı aldım. Ardahan’da şehirleşme konusunda ciddi sıkıntılar olduğunu gördüm. ARDA YAPI A.Ş olarak Ardahan’da yeni bir bina yaptık. İlk defa büyük şehirlerdeki modern evlerin aynısını Ardahan’da yaptık. 11 ayda bitirdik. Evlerin hepsi satıldı. Önümüzdeki dönemde yeni projeler ile yeni evler yapacağız.

Göz Atın

Ayhan Bilgen: Hedef kitlemiz muhalefete gitmeyen oy kitlesi

Kars eski Belediye Başkanı ve Türkiye’nin Sesi Partisi (SES)) Genel Başkanı Ayhan Bilgen, Siyasal Yaşam …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir