Home / Gündem / Orhan Atalay’dan Köprülü Beldesi’nde 65 Kişi İstihdam Sözü

Orhan Atalay’dan Köprülü Beldesi’nde 65 Kişi İstihdam Sözü

Ardahan Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç, Ak Parti Ardahan heyeti ile gittiği Ankara’da AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay ile yaptığı görüşmede Köprülü Belesine 65 Kişilik iş olanağı ve Jeo Termal ve Bio Enerji santarali kurulması için söz aldığını duyurdu.

Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç sosyal medya sayfasında yaptığı açıklaması şöyle:

”AK PARTİ Teşkilatlarda sorumlu Genel bşk yrd. Erkan Kandemir Başkanımızı. Yerel yönetimlerde sorumlu Genel bşk yrd. Ali İnci Başkanımızı. Milletvekilimiz Sayın Orhan Atalay bey hocamız İl Başkanımız Kaan KOÇ bey ve ilçe başkanlarımız ve Belediye Başkanlarımızla ziyaret ettik. Mecliste Bölge MilletVekilimiz Orhan Atalay bey hocamızla Köprülü Belediyesine 65 kişilik İş imkanı sağlayacak İş adamı Cem Kuyumcu beyle ve Maden Teknik Aramada Görevli gururumuz Jeotermal Sular ve kaynaklar uzmanı Jeoloji Mühendisi Kardeşimiz Erhan Karakuş Köprülü Çermiği hakkında Vekilimize Bilgi verdi. Hem Bio enerji hemde jeo Termal yer altı sıcak sular Hakkında Vekilimize bilgi verdik. Gururumuz Vekilimiz İşlerin Hızlı Yürütebilmesi için hertürlü desteği vereceğini İş ve istihdam alanı ise mesele Çekinmeden günün her saatinde aranmasını söyledi. Köprülü Halkına Hayırlı olsun”

JEO TERMAL.. ÇEVRE DOSTU..

Göle’nin belirli bölgelerinde adına Çermik, Acı su dediğimiz yerkabuğunun çeşitli derinliklerinde birikmiş ısınarak yer yüzüne çıkan akışkan, içerisinde birçok farklı element ve diğer maddeleri içeren sıcak su, buhar ve gazlardan oluşan Jeotermal enerji olarak adlandırılan akışkanlarına sahip olan bölgedir.

”Jeotermal (jeo-yerküre, termal-ısı anlamına gelir) yerkabuğunun çeşitli derinliklerinde birikmiş ısıya verilen genel addır. Jeotermal akışkan ise içerisinde birçok farklı element ve diğer maddeleri içeren sıcak su, buhar ve gazlardır. Jeotermal enerji bu akışkanların sahip olduğu entalpi ve ısının yarattığı enerjinin adıdır. Bu enerji, diğer farklı enerji çeşitlerine çevrilerek ya da direk ısı enerjisinden faydalanılarak yenilenebilir enerji kaynağı oluşturmaktadır. Jeotermal enerji yeni, yenilenebilir, sürdürülebilir, tükenmez, güvenilir, çevre dostu, yerli ve yeşil bir birincil enerji kaynağıdır. İçinde su bulunmayan sıcak kuru kayalar da jeotermal enerji kaynağıdır. ”

Haber: Şanlıbey Alabay

About Erkan Sarıkaya

Bizimle sosyal hesaplarımdan yada telefon numaralarımızdan iletişime geçebilirsiniz.

Check Also

CHP Ataşehir İçerenköy’de Aşure Dağıtı

CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı İçerenköy Mahalle temsilciliği 10 Ağustos 2022 Çarşamba günü Muharrem ayı dolayısıyl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.