Anasayfa / İstanbul / Maltepe okumayı ve çalışmayı seviyor!

Maltepe okumayı ve çalışmayı seviyor!

İstanbul Maltepe Belediyesi’ne bağlı beş kütüphane, yılın ilk dört ayında 8 bin 227 Maltepeli okuyucuya ücretsiz hizmet verdi. Önümüzdeki ay faaliyet göstermeye başlayacak Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde de öğrencilere ve gençlere hizmet verecek yeni bir kütüphane daha açılacak.

Covid- 19 salgını nedeniyle 13 Mart 2020 tarihinde hizmete kapanan belediye kütüphaneleri 2021 mart ayında yarı kapasiteyle hizmet vermeye başladı. Kütüphane Müdürlüğü’ne bağlı Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde bulunan H. Senih Tongsir Kütüphanesi ve  Yalvaç Ural Çocuk Kütüphanesi ile Fındıklı Halk Kütüphanesi, Aydınevler Halk Kütüphanesi, Çınar Camii Kütüphanesi yılın ilk dört ayında 8 bin 227 ziyaretçiye kapılarını açtı.

Kütüphanelerde çoğunluğu üniversite ve üniversite adaylarından oluşan öğrenciler,  gençler,  araştırmacılar ve kitap tutkunları ders çalışmanın yanı sıra kitap okuma olanaklarından faydalandı. H.Senih Tongsir Kütüphanesi’nde haftanın altı günü 08.30-21.00, Yalvaç Ural Çocuk Kütüphanesi, Fındıklı Halk Kütüphanesi, Aydınevler Halk Kütüphanesi, Çınar Camii Kütüphanesi haftanın beş günü 08.30-17.00 saatleri arasında vatandaşlara hizmet veriliyor.

Göz Atın

İmamoğlu, 23 Haziran 2019 seçimin 3. yıldönümünde konuştu

Aynı yıl içinde 2 kez İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı seçilen Başkan Ekrem İmamoğlu, Türkiye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir