DOLAR 28,9176 % -0.04
EURO 31,7598 % 0.14
STERLIN 36,6864 % 0.34
FRANG 32,9096 % 0.14
ALTIN 1.894,56 % 1,27
BITCOIN 1.107.246 2.604

Korkmaz Karaca, Ardahan’da İşten Çıkarılan 57 İşçi İçin Açıklama Yaptı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Korkmaz Karaca, Ardahan’da İşten Çıkarılan 57 İşçi İçin Açıklama Yaptı
Ardahan İl Özel İdaresinde çalışan 57 işçinin kış ortasında ve pandemi sürecinde işten çıkarılmasına büyük çaplı tepkiler gelmişti. Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Korkmaz Karaca, 57 işçi için açıklama yaptı.
Korkmaz Karaca, sosyal medya sayfasında yaptığı açıklama şöyle:
Ardahan’da 57 hemşehrimizin işten çıkarılması ile ilgili günlerdir devam eden süreci ben de , tüm taşıdığım sıfatların dışında bir Ardahanlı hemşehriniz olarak izledim ve gerekli temaslarda bulundum.
Süreç belli bir noktaya gelene kadar da konuşmak yazmak ve spekülasyona sebeb olmak istemedim. Ancak şunu herkes bilmeli ki , Ardahan AK Parti teşkilatının Sn. İl Başkanından Sn. Vekiline kadar tüm mensupları gerekli çabayı gösterdi gösteriyor.
Eğer Bir sonuç alınacaksa , ki sonuç alınacak Allah’ın izni ile burada benim bir katkım yoktur.
Ama hemşehrilerimizi bilgilendirmek adına bu sabah Sn. Bakanımız ile yaptığımız görüşmeyi 4 madde ile size iletiyor. Bilgilendiriyorum.
1- Burada işe alım süreci başlangıcında ne yazık ki teknik hatalar olmuş.
2- Pandemi süreci dolayısı ile zaten 17 OCAK 2021 Tarihine kadar işten çıkarma yok. Bu nedenle bu 57 hemşehrimizin 17 Ocak tarihine kadar olan hakları hukuken korunacak.
3-Başta Sn. Cumhurbaşkanımızın talimatları ile Sn. İçişleri Bakanımız konuyu hukuken nasıl çözüleceği noktasında büyük bir gayret ve emek ile takip ediyor.
4- İçişleri Bakanımızın talimatı ile konuyu hukuken sonuca bağlama ve çözme iradesini gösterme adına bir üst düzey bakanlık yetkilisi bir kaç gün içinde Ardahan’a gelecek ve meselenin çözümü için tüm tarafları dinleyecek.
Sabır. Sükunet ve dayanışma ile çözülmeyecek mesele yoktur. İnşAllah mesele çözülecektir.
Bu süreçte katkı koyan herkese bir kardeşiniz olarak teşekkür ederim.

YORUM YAP