DOLAR 32,2053 % -0.22
EURO 35,1156 % -0.22
STERLIN 41,0337 % -0.05
FRANG 35,4067 % -0.62
ALTIN 2.500,70 % 1,40
BITCOIN 66.970,00 0.306

Köprülü Ortaokulu Binası Sahipsiz Kaldı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Köprülü Ortaokulu Binası Sahipsiz Kaldı

Ardahan Göle ilçesi Köprülü Beldesi’nde uzun yıllar Ortaokul olarak öğrencilere hizmet veren Köprülü Ortaokulu binası şimdi sahipsiz ve harabe şekildeki durumunu gören okul mezunları yetkililere tepki gösterdiler.

Köprülü Beldesi (Koreveng) ve çevre köylerinden yüzlerce öğrencinin mezun olduğu eski Köprülü Ortaokulu binası şimdi bir çoban Ailesine ev sahipliği yapıyor. Binanın çatısı bakımsızlıktan çürümüş, dış duvar sıvası ve iç duvar sıvası dökülmüş, pencereleri naylon ile kapatılmış ve lojman kısımı tamamen harebeye dönmüş, tuvaletlerinde sadece duvarları duruyor.

Siyasal yaşam gazetesi sahibi Erkan Sarıkaya, Temmuz ayında eski Köprülü Ortaokulu binasının resimlerini sosyal medyada paylaşınca bu okuldan mezun olanlar ve eski Köprülü Ortaokulu öğretmenlerden hem tepki hemde farklı yorumlar geldi.

Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç ile yaptığımız görüşmede, Akkoç ” Eski Köprülü Ortaokulu binasına bilgimiz dışında çobanlar tarafından kulanılmaktadır. Okul binasının arazisi belediyemize aitir. Okul binasını yıkacağız. Çünkü bu bölgedeki binalar bataklık üzerine yapılmış. Kısa süre önce iki kamu binasınında yıkımını gerçekleştirdik” dedi.

Köprülü ortaokulu eski öğretmeni İsrafil Aktürk ” Bu bina hangi kuruma ait oradan Belediye alarak burada bir proje uygular bu projeye Serhat kalkInma ajansI ve/ veya DAP destek verir. Örneğin Millet kiraathanesi yapılabilir” dedi.

Köprülü Ortaokulu Mezunu Öğretmen Muzaffer Deli ” Burası hepimiz için çok değerli anılar biriktirdiğimiz bir mekan.Çok üzüldüm. Belki ön bir çalışma yapılsa ve ne kadar bir maliyete ihtiyaç olduğu tespit edilse daha iyi olur. Bu ortaokuldan mezun olmuş inşaat mühendisi, mimar, mütaahit kimse yokmudur.”

Köprülü Ortaokulu mezunu Mücahit Kavak ” Burası tamir edilse yazın gençlerin gideceği bir cay bahçesi gibi anıları hatırlarını konuşacağı bir kütüphane gibi olsa olmaz mı acaba.”

Köprülü Ortaokulu mezunu Menser Çakmakçı ” O, gördüğünüz okulda hayatımızın belkide en güzel anıları geçti. Duygulanmamak ve üzülmemek kaçınılmaz oluyor. daha iyi bir hale getirilip başka amaçla kullanılmaması gerekir.”

 

 

YORUM YAP