Anasayfa / Gündem / Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç’tan Önemli Açıklamalar

Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç’tan Önemli Açıklamalar

Ardahan ili Göle İlçesi Köprülü Beldesi son yıllarda önemli yatırımlar gerçekleşti. Köprülü Belediyesi 2022 yıllı içerisinde alt yapı için Kanalizasyon ve Bio Enerji Fabrikası yatırımlarına başlayacak.

Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç, 13 Mart 2022 Pazar günü yapılan halk toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç yaptığı açıklamada “Köprülü Beldesi ve Mahallelerinde Nisan ayından itibaren Kanalizasyon alt yapısı için çalışmalar başlayacak. 16 Milyon TL ihale bedeli ile yapılacak. Ayrıca Kanalizasyon için Arıtma tesisinde ihale süreci tamamlanmak üzeredir. Kanalizasyon ihale bedeli yarısı hibe yarsıda Köprülü Belediyesi karşılayacak. Kanalizasyon evlere bağlantısı için vatandaşlardan 3 bin TL 6 ay taksit ile tahsil edilecek.

Köprülü Beldesinde yapılacak Bio Enerji Gaz Fabrikası için 60 bin dönüm arazi 20 yıllığına ilgili firmaya tahsis edildi. 20 yıl sonra fabrika Köprülü Belediyesine devredilecek. Bu tesiste yaklaşık 40 kişi istihdam edilecek. Köprülü Belediyesi 60 dönüm araziyi kesinlikle kimseye satmadı ve vermedi sadece 20 yıllığına tahsis etti” dedi.

Göz Atın

Ataşehir Kayışdağı Yaratıcı Çocuk Merkezi Yıl Sonu Heyecanı

İstanbul Ataşehir Belediyesi’nin, 10 – 17 yaş arasındaki çocukları teknolojik tasarımla buluşturduğu Kayışdağı Yaratıcı Çocuk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir